gestelde begrenzingen de totale hoeveelheid personeel (actief en in reserve) alsmede het maximum en het minimum van den duur van den actieven diensttijd bepalen. Wij geven hiermede dit denkbeeld slechts in zeer groote trekken en moeten daarbij aanteekenen, dat wanneer over doorvoering van een dergelijk stelsel zou worden gedacht een tijdroovende studie van verschillende experts zou moeten uitwijzen, of tot daadwerkelijke invoering zou kunnen worden besloten. Ook overigens is de zaak niet zoo eenvoudig als voorgesteld, aangezien bedoelde grenzen ook nog door andere factoren dan louter finan- cieele (bijv. internationale politieke toestand, bereidheid van de bevolking om offers te brengen voor de defensie) worden beïn vloed, factoren welke tezamen bepalend zijn voor het defensie beleid eener Regeering. Zoolang nog geen oplossing zou zijn gevonden, die den toets van een nauwgezette critiek kan doorstaan en die derhalve aan vaardbaar wordt geoordeeld voor het probleem ,,min of meer constante personeelsvoorziening voor oorlogstijd gepaard met elastische vredesformatie", stellen wij ons tevreden met een orga nisatie, die onder de geldende omstandigheden bereikbaar en ook op den duur te handhaven moet worden geacht. Een organisatie, die weliswaar thans bereikbaar zou zijn, doch waarvan te voorzien valt, dat zij bij eenigen financieelen tegenslag ingrijpend zou moeten worden gewijzigd, achten wij niet te staan op voldoend reëelen grondslag. Zij zou gedurende betrekkelijk korten tijd de weerkracht verhoogen, doch voortdurende veran dering vragen en daardoor tenslotte groot nadeel berokkenen aan die weerkracht. 811 N.I.O.V. ORGAAN. Kap. Dr. J. M. Somer deelt in het September-nummer e.e.a. mede over de onderbrenging van het Ethnografisch museum van de K.M.A. en den voormaligen H. C. in de vroegere Gouverneurswoning op het Kasteelplein voor de K.M.A. De gep. mj. tit. Van der Wal geeft een overzicht van de gebeurtenissen te TJAKRANAGARA (LOMBOK 1894) vóór den overval. „V.D.L." behandelt in „Schieten en treffen" de veelvuldig bij het schieten voorkomende fouten, benevens trefkans monogrammen voor verschillende soorten schutters. Kolonel b.d. J. C. A. Bannink beschrijft in „Grepen uit den Atjeh-oorlog' eenige staaltjes van moedig optreden in het modderige terrein N. van KOETARADJA. „V" geeft een vrije vertaling van een artikel uit „Deutsche Wehr" van 18 Maart 1937 nr. 12 over de Japansche luchtstrijdkrachten. „d. L." behandelt de toevoeging van een raadsman voor den krijgsraad. Vervolgens treffen we aan „Verslag van de excursie tijdens de XXIIste jaarvergadering", „Mededeelingen van het hoofdbestuur", eenige belangrijke brieven en de rubrieken „Veranderingen" en „Uit pers en periodiek". d. V.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 57