merking komenden leeftijd. Deze 400.000 lieden zouden moeten worden ingeschreven (van talrijken zou de leeftijd moeten worden geschatdoor commissies Hoeveel personeel, tijd en kosten zijn daarvoor reeds niet noodig En dan komt men aan de loting en de keuring toe, waarna inlijving (kosten, taalmoeilijkheden voor personen uit afgelegen oorden, kost winners worden van hun inkomsten beroofd)Is deze methode om in zulk een kleine uitbreiding te voorzien organisatorisch niet in hooge mate verwerpelijk 4. Om al deze redenen verdient een vrijwilligersysteem voor Inheemschen met een eersten oefentijd van om de gedachte te bepalen drie a vijf jaren (een lange opleiding zou ook voor Inh. miliciens noodig zijn om hen tot volwaardig soldaat voor den modernen krijg te vormen) gevolgd door een lange periode, waarvoor betrokkenen zich vrijwillig verbinden tot periodiek op komen voor herhalingsoefeningen, ver de voorkeur. Een dergelijk systeem zij het ook een proef voor de meer eenvoudige functies in het leger wordt thans reeds bij het Legioen van Mangkoe- nagoro en bij de korpsen Barisan toegepast. 5. De beweringen, dat het huidige leger eerst een „Indisch" leger zou worden wanneer tot invoering van Inheemsche militie zou worden overgegaan en dat eerst dan van deelname van de bevolking aan de defensie sprake zou zijn, kunnen toch moeilijk worden volgehouden, immers bij de beperkte uitbreiding, waar van hier sprake is, zou bij invoering van Inheemsche militie het karakter van de reeds voor 80 uit Inheemschen bestaande landmacht geenszins wijziging ondergaan, terwijl men ook dan nog moeilijk van een volksleger zou kunnen spreken. 822

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 68