832 onder de bevelen gestelde art. in het hooger verband hetgeen slechts geschiedt op last van den div.- of det.cdt. wordt bevorderd door het door dezen cdt. geven van aanwijzingen omtrent het stellingterrein, hetwelk, gelijk hiervoor reeds werd vermeld, uiteindelijk wordt bepaald door den inf.edt. De samenwerking met pantsereenhedenoptredende in het raam van den aanval van de inf.div., dient zoo te worden geregeld, dat de inf. daarvan het max. profijt trekt. Bij een aanval op een daarop nog niet geheel voor bereiden vijand ontbreekt als regel de tijd voor coördinatie van het optreden van de pantsereenheden met het art.vuur. De art. beperkt zich dan tot het binden van die vij.troepen tegen welke de paun. niet of onvoldoende kunnen optreden en voorts tot het treffen van voorbereidingen voor de ondersteuning van de voorhoede-inf., welke het door de pantsereenheden te veroveren terrein bezetdaarnaast streeft zij naar bescherming dezer eenheden tegen wapens, welke hen bevuren of innevelen. Is de vijand reeds op afweer voorbereid, dan vervult de art. in de eerste plaats de taken, welke de paun. en vewn. niet van haar kunnen overnemenbestrijding van vij.art. en antitankgeschut alsmede van de vij.zw.inf.wapens, welke nog niet binnen het bereik liggen van de pantsereenheden. Daarnaast beschermt zij dezen tijdens de gereedstelling door het afgeven van vuur uit Arbeits- en Wanderstellungen, hetwelk het motorgedruisch maskeert, en vóór den aanval door bestrijding van bij.stln. en wgpn., vuur op mijnversperringen alsmede ondersteuning van scbijnaanvallen en aanvallen in nevenvakken. Tijdens den aanval beschermt de art. de inf. en de pantsereenheden door waargenomen vuur op het stellingsgedeelte, waarop wordt aangevallen zoodra laatstgenoemden op werkzamen schootsafstand van de vij .stelling zijn aangekomen, verplaatst de art. haar vuur naar voren en grendelt zij het aanvalsterrein af. Indien de aanval slechts is gericht tegen de vij.inf., dient de art. die des vijands doorloopend onder vuur te houden, welk vuur tijdig naar voren wordt verplaatst, indien de aanval van de pantsereenheden tegen de vij.art. is gericht. De aan de wg. verbonden moeilijkheden (stof, rook) kunnen er toe dwingen, het art. vuur af te geven volgens een tijdschema de daaraan verbonden nadeelen heeft het pantserwapen slechts te aanvaarden. Ten einde de inf. doorloopend te kunnen steunen, dient de art. tijdig van stelling te veranderen zij drage er zorg voor, dat dit nimmer geschiede tijdens de achterwaartsche verzameling van de pantsereenheden. Naast de voor de ondersteuning van den door de paun. en vewn. gesteunden inf. aanval benoodigde art. dient men te beschikken over Panzerüber- wachungsart., althans indien de pantsereenheden niet zelf beschikken over middelen ter bestrijding van anti-tankgeschut. Deze art. wordt z.v.m. naar voren en ten deele gereed voor afmarsch opgesteld haar waarnemers gaan met de inf. mede naar voren. Ten slotte wordt aan de aanvallende paun. en vewn. een ber.off. van de art. medegegeven in een met radio, z.m. radiotelefonie, uitgerust voertuig (over de wijze, waarop hij zich van zijn taak kwijt en in hoeverre hiervan heil is te verwachten, wordt in dit voorschrift uiteraard niet uitgewijd er wordt de aandacht op gevestigd, dat dit juist het nog niet opgeloste zwakke punt vormt in de samenwerking tusschen art. en pantsereenheden). Het tweede deel van het gevechtsvoorschrift behandelt Inzet en gebruik van de artillerie. Ook bij de beveiliging kan aan de art. een taak worden toegewezen, in rust door een deel onder de bevelen te stellen van den met de beveiliging belasten inf.edt., tijdens den marsch door als eerste en laatste voertuig van de colonne een rijkelijk van munitie voorzienen vuurmond in te deelen voor pantserafweer. Heeft een pau. aanval plaats, dan komen de bijn., welke den aanvaller onder direct gericht vuur kunnen nemen, onmiddellijk op of naast den weg in stelling en openen op bevel van bij.- of onderedt. het vuur de overige bijn. maken het schootsveld vrij en zoeken dekking, z.m. versperren zij den weg. Ook kan het noodig zijn, art. gereed

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 78