833 te stellen ter bestrijding van vij.art., welke nauwe doorgangen, bruggen e.d.m. onder vuur zou kunnen nemen. Bedoelde bijn. moeten worden voorzien van draagbare radiotelefonie-toestellen ter verbinding met eveneens daarmede uit te rusten patrouilles, welke bij de voorhoede zijn ingedeeld het vuur van deze bijn., welke z.v.m. naar voren zijn op te stellen, wordt als regel afgegeven met luchtwg. Het dekken van den geheelen opmarsch op de aangegeven wijze leidt als regel tot krachtsverbruik waar het echter niet achterwege kan worden gelaten (men ziet hier een duidelijk verschil met de Fr. opvatting, welke onder de gegeven omstandigheden doorloopende dekking voorschrijft), dient men de uit de voorhoede art. in te zetten bijn. tijdig uit de hoofdmacht te vervangen. Het onderdeel Auf dem Marsch vermeldt als formaties, aan te nemen bij luchtgevaar, de Fliegermarsch- tiefe (verdubbelde afstanden) en Fliegermarschbreite (de onderdeelen marcheeren, afhankelijk van het terrein, aan één of beide zijden van den weg)welke formaties op bevel van den colonnecdt. worden aangenomen. De art. wordt als volgt over de colonnes verdeeld. De voorhoede art., welke als regel 1 afd. It. art. sterk is en onder de bevelen staat van den voorhoede cdt., marcheert normaal in den hoofdtroep de bij.cdt. van de voorste bij. bevindt zich met den afd.cdt., beiden met hun staf, doorgaans bij den voor hoede cdt. Maakt de toestand van den weg een snel naar voren komen van de bijn. moeilijk, dan kan de voorste bij. aan de staart van den voor troep marcheeren. (Het D. voorschrift slaat de bezwaren, verbonden aan een zoo ver voorwaarts in de colonne plaatsen van de art., blijkbaar niet hoog aande pantserafweer en de drang naar voren zullen hieraan niet vreemd zijn). Met het oog op bijzondere opdrachten kan men een zw.bij. (10,5 vd. of zw.vd.hw.) onmiddellijk achter de voorhoede doen volgenzij blijft echter onder de bevelen van den art.cdt. Beweegt de div. zich langs één marschweg, dan bevindt het gros van de art. zich achter het voorste bat. of reg. verplaatst de div. zich daarentegen in meer colonnes, dan wordt in het algemeen per reg.inf. 1 afd. lt.art. ingedeeld, welke op over eenkomstige wijze in de colonne marcheert. Het optreden van de art. in den aanval dient te zijn gericht op concen tratie van het vuur van de geheele lt.art. en van de zw.vd.hwn., met aardwg. af te geven op de terreingedeelten waar naar alle waarschijnlijkheid de beslissing zal zijn te bevechten daarnaast moet rekening worden gehouden met art. bestrijding en het afgeven van storende vuren op zoo groot mogelijken afstand achter 's vijands voorste lijn. Met opmarsch en ont plooiing van de art. mag men niet wachten, totdat alle gegevens omtrent den vijand bekend zijn, hetgeen niet wegneemt, dat er naar zal zijn te streven, alle tijdens den aanval uit te voeren opdrachten uit één stelling te kunnen vervullen. De voor samenwerking met de inf. aangewezen of onder haar bevelen gestelde art. komt in de nabijheid van die inf. in stelling. Ook de wg.afd. dient onmiddellijk te worden ingezet, terwijl L.K.art. z.s.m. van de div.art. de art.bestrijding overneemt alsmede de storende vuren, te leggen voorbij een naar omstandigheden vast te stellen lijn. Met betrekking tot de bevelsuitgifte is voorgeschreven, dat als regel wordt gewerkt met Vor- en Einzelbefehle afd.cdtn. dienen zich te beperken tot de bevelen, welke noodig zijn voor een snelle stellingname vuurtactische en schiettechnische bevelen volgen later. De hoofdtaak van de art. vóór den inzet van den inf. aanval bestaat uit bestrijding van verkende vij.bijn. daarnaast neemt zij alle waargenomen troepenbewegingen en overige verkende doelen onder vuur, tenzij vuur- opening met het oog op verrassing is verboden. Zoodra de inf. den aanval inzet, richt de art. zich tegen de vij.inf., daarbij steeds sporend naar nog niet ontdekte vij.art. en inf.wapenen, welke bij ontdekking snel buiten gevecht worden gesteld. Kort voordat de inf. de vij.stelling bereikt, concentreert de art. haar vuur op die gedeelten van de stelling, waar de inf. naar bekend is of met

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 79