834 zekerheid mag worden verwacht, deze zal binnendringen daartoe kan de div.cdt. gelasten, dat het vuur tijdelijk wcrdt onttrokken aan de inf., welke niet deelneemt aan het binnnendringen, dan wel, dat het vuur achtereen volgens in verschillende naast elkaar gelegen vakken wordt afgegeven. Ook tijdens deze phase spoort de wg. naar nieuw optredende vij.wapens, in het bijzonder naar die, welke den aanval op de flanken of uit de diepte van 's vijands stelling bedreigen deze taak wordt als regel verricht door de waarnemers in voorste lijn. Na het binnendringen worden laatstgenoemde wapens onder vuur gehouden, doch de massa van de art. richt zich weder tegen de vij.bijn. Tijdens den aanval mag de art. niet blijven kleven aan goede stellingen en wgpn., doch dient zij mede voorwaarts te gaan. De stellingverandering is afhankelijk van het plan van den div.cdt., den gevechtstoestand (vorderingen van de eigen inf. en optreden van den vij.) en vele omstandigheden als wg. moge lijkheid, terreinvorm en tcestand van de wegen. Korte sprongen zijn uit den booze op zoodanige wijze wordt in echelons voorwaarts gegaan, dat de vij. doorloopend in de vereischte mate onder vuur blijft, doch dat tevens na het bereiken van het eerste aanvalsdoel voldoende art. gereed staat om voortzetting van den aanval mogelijk te maken. In het ontmoetingsgevecht bestaat de zekerste grondslag voor het succes daaruit, dat de eigen art. sneller vuurbereid is dan de vijandelijke. De art.cdtn. dienen dus snel te handelen doch tevens vooruit te denken ten einde bij den inzet rekening te houden met later uit te voeren concentraties dit punt moet reeds worden overwogen bij de verdeeling van de art. over langs verschillende wegen oprukkende colonnes. Vooral hier dient in innig contact met de inf. te worden gehandeld. De voorhoede art. wordt snel ingezet waarna de art. van het gros ruggegraat geeft aan het geheel. Ter behoud van een eenmaal verkregen voorsprong is het soms noodig, de geheele art. onmiddellijk in te zetten, dus vóórdat de tcestand nog volledig is opgeklaard. Het gevolg hiervan is, dat het immer voor oogen te houden einddoel, eenheid in gebruik, eerst geleidelijk wordt bereikt. De aanval op stellingen wordt moeilijker, naarmate de vijand meer gelegenheid heeft gehad, de verdediging voer te bereiden. Steeds is vroeg tijdige verkenning door patrouilles, de wg.afd., luchtwaarnemers en uit ballons r.oodzake.ijk evenals het in bewakingsstelling voor onmiddellijke vuuropening gereed stellen van enkele bijn. teneinde vastgestelde vij.bijn. ender vuur te kunnen nemen, zelfs indien de daarvoor benoodigde hoeveelheid munitie buiten verhouding groot is. Ten behoeve van den opmarsch en de wg. van de art. moeten de vooruitgeschoven vij. troepen z.s.m. werden terug gedreven door eigen ir.f., waaraan onder haar bevelen te stellen art. wordt toegevoegd. Zoodra dit terugdrijven is geschied, worden de op vcorzichtige en systematische wijze uit te voeren verkenningen met de daarop volgende stellingname tegen 's vijands hoofdstelling aangevangen. Onderwijl tracht de doelopsporingsdienst z.v.m. gegevens te verkrijgen, in de eerste plaats betreffende vij. bijn., welke nog niet vuurden (luchtwg.). De uitslag dezer verkenningen en wgn. bepaalt, tegen welk stellinggedeelte de art. den aanval het best kan steunen door overmachtige met wg. afgegeven vuren tegen sterke deelen van 's vijands stelling (zoowel die, waarop wel, als waarop niet zal worden aangevallen), tegen vij.bijn. en de vij.inf. Het snel kunnen afgeven van vuurconcentraties is daartoe een vereischte, waaraan slechts is te voldoen indien de vb.- en wg.netten goed zijn opgebouwd. Voorts dient de div.art. in de diepte te zijn gegroepeerd. De voor samen werking met de inf. aangewezen It.art. is in 2 echelons opgesteld waarvan het eerste zoo lang mogelijk blijft staan, terwijl in het tweede echelon, hetwelk dus het eerst van stelling verandert, tevens de niet voor samenwer king aangewezen It.art. is opgesteld alsmede de zw.art., m.u.v. de daartoe behoorende bijn., welke meer naar voren worden ingezet teneinde zoo diep mogelijk in het vij. terrein te kunnen reiken. Voorts staat de art., welke de

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 80