835 op het zwaartepunt aanvullende inf. steunt, achter deze troepen; de overige art. wordt z.m. alleen in de breedte gegroepeerd. Voor de bevelsverhou dingen is geen vaste regel te geven, doch algemeen geldt, dat de de inf. steunende art. onder één cdt. staat, terwijl een andere cdt. belast is met het afgeven van de storende vuren en de art. bestrijding. Dit beteekent geenszins, dat beide groepen zich immer bepalen tot hun eigen taak zij moeten elkanders vuur kunnen versterken indien de Art.führer daartoe opdracht geeft. Stellingname dient zeer voorzichtig te geschieden acht men het niet mogelijk, zulks onbemerkt bij dag uit te voeren, dan heeft het bij nacht plaats na grondige voorbereiding bij daglicht. Maskeering speelt een groote rol, res.- en schijnstellingen worden aangelegd zoolang de eigenlijke aanval nog niet wordt uitgevoerd, maakt men voor inschieten en het uitvoeren van bijzondere opdrachten gebruik van Arbeitsgeschütze en Wanderbatterien (stun, en bijn., welke nimmer vuren van de eigenlijke stl. uit en veelvuldig worden verplaatst). Het slagen van den aanval staat of valt met het succes van de art.bestrijding zijn te weinig gegevens omtrent de vij.art. bekend, dan kur.nen deze vaak worden verkregen dcor den vij. door plaatselijke ondernemingen tot vuuropening te verlokken. Wordt de aanval bij invallen van de duisternis geschorscht, dan stelt de art. zich in op de verdedigingregeling afsluitingsvuren, uitvoeren van storende vuren tegen terreinpunten, waar de vij. wordt vermoed. Indien de aanval den volgenden dag met een nieuw zwaartepunt wordt uitgevoerd, dient de art. zich als regel tijdens den nacht te hergroepeerendit moet nog bij dag worden voorbereid, waar mogelijk door reeds ter plaatse aanwezige eenheden. Ondersteuning van de inf. op den volgenden dag is alleen uit voerbaar, indien de verplaatste art. beschikt over voldcer.de vuurgegevens, alsmede gegevens omtrent uitgangsopstelling van de eigen inf. en den vijand. Doch zelfs indien aan deze eischen wordt voldaan, is het onmogelijk, de aanvallende inf. onmiddellijk te steunen, indien de vuren niet kunnen worden waargenomen. Bij de vervolging blijft de zw.art. zoo lang in stelling als het afgeven van waargenomen vuren mogelijk is. De lt.art. daarentegen gaat, onder de bevelen gesteld van de achtervolgende afdr.., met deze mede naar voren, vermijdt lange vbn. door stellingname nabij wgpn. en docrdat de cdtn. zoo dicht mogelijk bij de eenheden blijven de tf. vbn. worden vervangen door ordonnansen. Indien de vijand zich vastzet, komt de art. geleidelijk weer in handen van den Art.führer het is in dit geval geboden, snel een vb.net op te bouwen, terwijl het ncodig kan blijken, de stellingen te wijzigen. De kracht van de verdediging ligt in hoofdzaak in het vuur. Alles dient er op te zijn gericht, deze kracht zoo hoog mogelijk op te voeren en wel doc-r grondige regeling van verkenning, wg. en steeds uit de lucht te controleeren maskeering. Het is niet alleen van belang, zelf goede wgpn. te bezetten, doch tevens, den vijand zoo lang mogelijk het bezit te betwisten van ir.zichtgevende punten, welke niet in het eigen stellingterrein zijn opgenomen. Mede om deze redenen kunnen troepen met vertragende opdracht vocruit worden geschoven, waaraan dan lt.art. wordt toegevoegd, welke verbonden is met den cdt. van de art. van de hoofdstelling. Deze laatste moet, onder haar eigen cdt. blijvende, de vooruitgeschoven troepen kunnen steunen. Wgpn. en bij.stln. zijn in de diepte gegroepeerd. Er zijn verschillende phasen te onderscheiden. a. het gros dicht achter, enkele bijn. vóór de hwsl. Taakstorend vuur op groote afstanden, geleid door waarnemers in het voorterrein, luchtwg. en wg.afd. voorts bescherming van de vooruitgeschoven troepen en gevechtsvoorposten en het teruggaan daarvan b. alle bijn. met geringe diepte achter de hwsl.waarnemers nog z.v.m. voor c. bijn. en wgpn. volledig in de diepte gegroepeerd voor verdediging van de stelling

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 81