836 d. innemen van wisselstellingen zoo kort mogelijk voor het losbarsten van den vij.ir.f.aanval vuur moet zoowel vóór als in de hws.strook kunnen werden afgegeven. Bij nadering van den vij. worden eerst de reeds genoemde storende vuren afgegeven. Naarmate de vij. dichterbij komt, wordt overgegaan tot een systematische bestrijding van de inf., waargenomen bij.stln. en wgpn. terwijl de munitie-aanvulling en het gebruik van verbindingen door vuur worden bemoeilijkthet komt er op aan, den vij. met vuur te grijpen, waar hij kwetsbaar is. Al deze opdrachten werden vervuld in andere dan de hoofd en reserve stln. van de bijn. 's Vijands gereedstelling wordt volgens het vuurplan bestreden door met aardwg. uit de eigenlijke bij.stln. af te geven concentraties van vuur van de lt.- en zw.art., waaraan ook de zw.inf.wapens deelnemen. De ir.f.aanval wordt van de wisselstellingen uit bestreden zoo lang aardwg. mogelijk is tegelijkertijd worden vij .wgpn. geneutraliseerd en vij.bijn. bevuurd. Indien de vij .pantsereenheden inzet, moet men trachten, deze vóór het uitvoeren van den aanval te vernietigen of te verzwakken door met luchtwg. af te geven vuurconcentraties op de verzamelpunten. Zoodra de paun. of vewn. verschijnen, worden met geschoten of berekende gegevens spervuren gelegdter beperking van de oppervlakten liefst op engten in de aanvalsrichting, welke niet kunnen worden omtrokken. Zoodra de pantsereenheden de voorste lijn op korten afstand zijn genaderd, verlegt de art. haar vuur op de wapens, welke den aanval steunen en de inf., welke dezen vergezelt. Doorgedrongen paun. en vewn. worden alleen bestreden indien zij een rechtstreeksche bedreiging voor de bijn. vormen de noodige voorbreidingen daartoe dienen te allen tijde te worden getroffen. Notfeuer, het als versterking van het inf.vuur te beschouwen afsluitingsvuur, wordt afgegeven bij verrassing, duisternis en slecht zicht, dan wel indien aardwg. om eenigerlei andere reden niet mogelijk is per bij. is te rekenen op een breedte van 150 m. Aan de verbindingen dient bijzondere zorg te worden besteeddicht net, meervoudige en veel dwarsvbn., niet alleen in het afd. vuurleidingsnet, doch in dat van de geheele div.art. Vooral de vbn. met de inf. moeten verzekerd zijn men make bij voorkeur gebruik van terreingedeelten, waarop weinig vuur is te verwachten. De vbn. met de waarnemers dienen te loopen langs de achtereenvolgens door hen te bezetten wgpn. die met res.- en wisselstellingen moeten van te voren zijn gelegd. In het vertragend gevecht gaat het er om, 's vijands bewegingen te remmen. Het vuur moet daarom op zoo groot mogelijken afstand kunnen worden afgegeven, waartoe de bijn. dicht achter de voorste lijn en in de nabijheid van wgpn. zijn te plaatsen. De groote frondtbreedten nopen als regel, de art. onder de bevelen te stellen van de inf. bij de minder gevaarlijke stel linggedeelten zal vaak geen art. worden ingedeeld. De in handen van den Art.führer blijvende art. steunt de weerstandskemen en neemt de storende vuren over. Alle voorbereidingen voor een snellen afmarsch dienen te worden getroffen, terwijl op het tijdstip waarop de eerste stelling wordt verlaten in de tweede stelling reeds art. behoort gereed te staan. Dit wordt bereikt door de bijn. binnen het afd.verband in de diepte op te stellen en bij.gewijze te doen teruggaan. Bij het afbreken van het gevecht en den terugtocht maskeert de art. deze handelingen zoo lang mogelijk en stelt zij de inf. in staat, zich los te maken. Daar de massa van de art. z.s.m. in de volgende stelling dient gereed te staan of, indien deze te ver weg ligt, ten deele in een tusschenstelling vuurbereid moet zijn, zal genoemde taak zijn uit te voeren door enkele bijn., welke haar werkzaamheid tot het uiterste opvoeren deze bijn. mogen niet schromen, haar stukken desnoods op te offeren. De terugtocht van de art. en de inname van de nieuwe stellingen wordt door personeel uit de staven voorbereid bij.- en afd.cdtn. blijven zoo lang mogelijk bij hun onderdeel. Het kan van groot nut zijn, een bewegelijke

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 82