alleen en met zeer weinig geld, door het toenmaals alles behalve veilige Syrië. Later volgde hij den archeoloog dr. Hogarth naar de boven-Euphraat, waar hij tot 1914 bleef. Dit alles had tot gevolg, dat hij Syrië, een groot deel van Mesopotamië, Klein- Azië en Egypte als een boek kende. Liddell Hart vertelt daarvan op blz. 24 van zijn werk „Particularly my poverty let me learn the masses, from „whom the wealthy traveller was cut off by his money and „attendants". (It was an immersion in them, by sympathetic projection. And by this faculty he came to perceive what he expressed later when it was a secret of his power in the words „Among the Arabs there were no distinctions, „traditional or natural, except the unconscious power given „a famous sheikh by virtue of his accomplishmentand they „taught me that no man could be their leader except he „ate the ranks' food, wore their clothes, lived level them, and „yet appeared better in himself". Door het geheel afstand doen van conventies en de gemak ken van het beschaafde leven, en door wat anderen zouden noemen een verlaging, een afzakken, werd Lawrence werkelijk een Arabier, in plaats van een Europeesch bezoeker van Arabië. Zijn onverschilligheid voor alle uiterlijk vertoon maakte hem dit alles gemakkelijker- Aldus voorbereid naderde voor hem het oorlogsjaar 1914. Wordt vervolgd). 876 N. I. O. V. ORGAAN. Na een portret van H. M. Koningin en de eerbiedige gelukwenschen van de Redactie ter gelegenheid van den verjaardag van Hare Majesteit, zet W. J. Lucardie in het Augustus-nummer zijn artikel „Het verre Oosten in 1937" voort. Thans wordt het tijdvak 1 April 30 Juni behandeld. Kolonel b.d. J. C. A. Bannink schetst ons in „Grepen uit den Atjeh- oorlog" wederom enkele tafereelen voor het oog, waarop het K. N. I. L. met recht trotsch mag zijn. De gep. mj. tit. Van der Wal zet zijn artikel over Tjakra Nagara voort. Daarna volgt, n.a.v. het 60-jarig jubileum van de militaire bezetting te Samalanga, een kort doch interessant overzicht van de krijgsverrichtingen in dat gebied. W. v. K. geeft een uit „LTnfanterie de la Victoire" vertaald artikel betref fende een episode uit den wereldoorlog. Ten slotte treffen we nog aan„Mededeelingen Hoofdbestuur", „Belang rijke brieven", benevens de rubrieken „Veranderingen" en „Uit pers en periodiek". d. V.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 14