aangewezen afdeelingen voor de vermeestering daarvan veelal ontoereikend bleken, doch mede door het groote aantal voor de verdediging van den grooten omtrek van het bivak benoodigde manschappen, welke meermalen worden aangegeven als één per yard. Wel heeft de invoering van den mitrailleur hierin veel verbetering gebracht en ook de afstootende kracht van de piquets verhoogd, 1) waardoor het in latere jaren minder vaak voorkwam, dat van de rustende troepen nog deelen moesten worden uitge zonden ter ontzet van bedreigde piquets, doch zoowel de Tairah- expeditie als de krijgsverrichtingen in Waziristan in 1919-20 en 1922-23 hebben aangetoond, dat al de opgesomde, veel krachten en van den troep een hooge mate van krachtsinspanning ver- eischende, defensieve maatregelen tegenover een vastberaden tegenstander onvoldoende zijn. Zoo is het aantal van de, na bespieding van het bivak bij daglicht, door de Afridi's in de avondschemering en bij nacht, bij voorkeur op tenten waarin officieren verbleven, met bloedige nauwkeurigheid uitgevoerde vuurovervallen legio, terwijl ook de Mahsoeds in 1920 met hun nachtelijke beschietingen veel succes boekten, niet in het minst doordat de troepen, hoewel zij toch tijdens den derden Afghaan- schen oorlog in de omgeving van Dakka reeds herhaaldelijk aan 882 1) De sterkte van de piquets bedraagt thans V2 tot 1 platoon van 24 geweren, waaraan toegevoegd 1 of 2 mitrailleurs. Met betrekking tot een bepaald geval troffen wij aan, dat de bezetting bovendien was uitgerust met handgranaten voor de verdediging van de draadhindernis waarover hierna terwijl een mortier was ingedeeld. Omtrent dit laatste wapen verkeeren wij in eenigen twijfel daar het leger in Britsch-Indië v.z.v. ons bekend nog niet hiermede is uitgerust. Ten aanzien van het gebruik van mitrn., zoowel in de piquets als voor de directe beveiliging van de bivaks, zijn enkele schrijvers nogal sceptisch gestemd volgens hen hebben de automaten de kwalijke eigenschap, te weigeren op de oogenblikken, waarin zij het meest noodig zijn. Indien deze klacht betrekking heeft op den (It.) Lewis mitr. hetgeen niet valt uit te maken bevestigt zij de elders met dit wapen opgedane ervaringen. Dit is een van de redenen, waarom in Australië thans de Brenn mitr. wordt ingevoerd, terwijl het voor Britsch-Indië en het sedert 1 April 1937 daarvan losgemaakte Burma nog een punt van overweging schijnt uit te maken, welk type men zal kiezen het onverbrekelijke verband met het leger in het moederland, gevormd door de geregelde aanwezigheid in de genoemde gebieden van Engelsche bataljons, levert in dit opzicht, evenals m.b.t. de reorganisatie van de inf., verschillende moeilijkheden op. - Over de rondgaande hindernis de perimeter wall is enkele jaren geleden een vinnige pennestrijd gevoerd. De knuppel werd hier in het hoenderhok geworpen door een schrijver, die voorstelde, draadrollen te bezigen, teneinde den troep de vermoeienissen van den aanleg van de hindernis te besparen en kleine zoeklichten mede te voeren voor de ver lichting van het voorterrein waarvoor thans de bekende Verey lights worden gebruikt. Hoewel tegen deze voorstellen onmiddellijk verzet is gerezen, vermelden wij het vorenstaande, omdat alleen reeds het feit, dat zij in allen ernst konden worden gedaan, wederom aantoont, hoezeer een vergelijking -tusschen het N.W. grensgebied en Atjeh mank gaat.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 20