888 aanwezige Engelsche en Indische bataljons bestaat een bepaalde verhouding, zoowel in de Covering- en de Internal Security-, als in de External Security Troops (zie de noot op blz. 776). Daar nu zoowel de Engelsche als de Indische bataljons beurtelings bij een der genoemde drie „Troops" dienst doen, zal er, gezien het groote verschil tusschen de oude en de nieuwe organisatiën, wanneer men het evenwicht niet wenscht te verstoren, niet aan zijn te ontkomen, de Indische brigades op eenzelfde wijze te reorgani- seeren als de Engelsche, tenzij men zich thans over het in de noot op blz. 678 vermelde bezwaar heen zet en de Indische troepen splitst in twee op verschillende wijzen georganiseerde deelen van het leger, hetgeen echter t.a.v. de Engelsche bataljons geenszins de bovenvermelde bezwaren zou ondervangen. Volgens de jongste berichten is reeds een begin gemaakt met de omzetting van de 22 in Britsch-Indië in brigadeverband aanwezige Engelsche bataljons in 14 fus.batn. en 8 mitr.batn. (voorloopig van 2 cien.). Welke oplossing zal worden gekozen t.a.v. de 66 Indische bataljons in brigadeverband en de 51 daarbuiten, is nog niet bekend. Bij de artillerie doen zich gelijksoortige moeilijkheden voor daar men in Engeland de lt. art. practisch voor 100 wil motoriseeren, zoodat men binnenkort geen brd. artilleristen meer zal kunnen laten rouleeren tusschen het moederland en Britsch-Indië, alwaar men in veel langzamer tempo en op niet zoo groote schaal tot autotractie wenscht over te gaan van de aanwezige 10 afdn. vd.art. zijn er thans 2 gemotoriseerd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 26