van het al dan niet preventief in hechtenis stellen hier verder onaangeroerd laten, daar hierover genoemde civiele autoriteit wel zal beslissen (zie ook Sv. art. 71 en R.B. art. 498). Overigens geldt voor de politie, dat door haar de medegenomen (gearresteerde) personen niet langer dan 3 X 24 uur mogen worden aangehouden (politioneele aanhouding). Het Hoofd van Plaatselijk Bestuur kan, zulks te zijner beoor deeling, die aanhouding verlengen zonder dat er alsdan reeds sprake is van preventieve hechtenis. Voor de buitengewesten, waar de patrouilles soms eenige dagen moeten loopen om thuis te komen, beteekent dit geenszins, dat men na drie dagen loopen aan het H.v.P.B. toestemming moet vragen den gearresteerde vast te houden men is dan nml. nog steeds bezig den verdachte voor de bevoegde autoriteit te brengen. Eerst na aankomst ter standplaats gaat de voorgeschreven termijn van 3 X 24 uur in. BOEKAANKONDIGING. Wij ontvingen van de drukkerij A. C. Nix Co. een exemplaar van de door haar uitgegeven autowegen-atlas van Java, ,Madoera en Bali (prijs 2.50 franco per post 2.95). Deze atlas van handzaam formaat (22 X 33 cm) geeft den automobilist in een negental vast ingebonden bladen een zeer duidelijk overzicht van de hoofdverkeers-, kleinere verkeers- en binnenwegen der drie voornoemde eilanden, alsmede talrijke andere bijzonderheden met name een overzicht van de teekens tot regeling van het verkeer en van de verkeersbakens, hoofdafstandtabellen voor Java en Bah en een lijst van de aanwezige fabrieken (thee, rubber, suiker enz.). Het geheel is op niet hinderlijke wijze voorzien van advertenties betref fende hotels, autoreparatieinrichtingen e.d., voor den automobilist van belang. Red. 891

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 29