920 10. UIT DE VAKTIJDSCHRIFTEN. Tactiek. V e w n. b ij den aanval. In D. Wehr. 1937, Heft 31 behandelt een S. het gebruik van vewn. bij den aanval op een voorbereide stelling (men heeft eenige dagen den tijd gehad deze in te richten) en bij een aanval tegen een verdediger, die het terrein niet ter verdediging heeft kunnen inrichten. Bij den aanval op een voorbereide stelling wordt het gebruik van vewn. dikwijls als „sinnlos" beschouwd, daar dit strijdmiddel ten offer zal vallen aan pag., mijnen, hindernissen enz., voordat het in werking komt. S. belicht het vraagstuk van twee kanten. a. Het pantserwapen is nauw gekoppeld aan de inf.vlak voor of te zamen met haar wordt de vij. stelling bereikt. Enkele vewn. zullen geen succes hebben zij worden vernietigd. Minstens 500 vewn. worden noodig geacht; zij zullen zware verliezen lijden, maai de inf. sparen en voorwaarts helpen. Het doel der voorste golven is de vernietiging der vij. art. De meer achterwaarts komende golven werken nauw samen met de inf. en bestrijden de weerstandskernen der vij. stelling. De art. bereidt den aanval voor en steunt de aanvallende troepen. b. De inf. valt krachtig door art. gesteund de voorste stelling aam,na binnendringen volgen de vewn. S. vermeldt, dat de wereldoorlog heeft bewezen, dat bijna elke aanval aanvankelijk is geslaagd, doch werd gestopt door gebrek aan art.steun, daal de afstand te groot was geworden. Dit is een zwak oogenblik voor den aanvaller de vew. kan hier echter helpen en daardoor het succes van de inf. verzekeren en uitbuiten. S. stelt beide methoden tegenover elkaar en komt tot de volgende conclusie 1. Bij het in onderlingen samenhang voorwaarts gaan van vewn. en inf. zal het vij. pag. een bepaald succes hebben „ein kleiner Teil der Panzer- kampfwagen wird vernichtet, jedoch mit der Masse wird dann der Erfolg errungen De inf.aanval zal sneller vorderen en de verliezen van dit wapen zullen worden beperkt. 2. Komen de vewn. naar voren, nadat de inf. de vij. stelling is binnen gedrongen, dan heeft de inf. een zwaarder offer te brengen. De vewn. komen echter ongeschokt in de diepte der stelling en kunnen daar de inf. voor waarts helpen, reserves en vij.art. bestrijden en de doorbraak volkomen maken. Terecht trekt S. zelf de conclusie, dat uit het vorenstaande blijkt, dat pag. in de diepte moet worden opgesteld. Bij een aanval op een niet voorbereide stelling is de toestand anders voor de vewn. is hij dan veel gunstiger, daar de verdediger nog niet den tijd heeft gehad den afweer zoo goed mogelijk te regelen en hindernissen te maken. Het is dan zaak de vewn. nauw met de inf. te doen samenwerken en daarbij een gedeelte te bestemmen om de vij.art. te bestrijden. Zoowel bij den aanval op voorbereide als op niet voorbereide stellingen zal het aanbeveling verdienen, naast de vewn. welke in nauwe samenwerking met de inf. voorwaarts gaan, een gedeelte (de voorste golven) te bestemmen voor het bestrijden van de vij.art. Na het volbrengen van de opdracht ver zamelen zij op door den troepencdt. aangewezen punten. Z.m. ontvangen zij radiografisch een nieuwe opdracht, bijv. wanneer de eigen inf. niet voor waarts kan, om den vij. in den rug aan te vallen. De nauw met de inf. samenwerkende vewn. gaan volgens S. niet met het inf.tempo voorwaarts, doch zij rijden zoo snel mogelijk naar een terrein- deel met een goed schootsveld en waar dekking te vinden is, alwaar de inf. wordt ingewacht. Worden vij. weerstandskernen waargenomen, dan

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 58