921 worden zij met direct vuur bestookt is zulks niet mogelijk, dan worden zij in snelle vaart aangevallen en vernietigd. Met S. kan worden ingestemd, dat dit de beste methode is voor voor waarts gaan. Wij vreezen echter, dat zulks veelal „theorie" zal blijken te zijn het terrein, waarover de tanks moeten aanvallen, zal nu eenmaal niet bezaaid zijn met „Gelandepunkten mit gutem Sehuszfeld und Deckung". Pantserwapens aan het Br. -1. N W. front. The tank" van Juli 1937 is van oordeel, dat in de laatste acties de pant serwapens hebben bewezen in den strijd op het N.W. front een dusdanigen steun te verleenen, als men nooit had verwacht. Bij een actie van recenten datum was een Indisch bat. in een zeer gevaar lijke positie gekomen. Een „section of armoured cars" werd ingezet. De toestand was zeer ernstig. De vij. stammen stonden op het punt den laat- sten beslissenden aanval op het bat. aan te vangen. Het inzetten der genoemde sie. had echter tot gevolg, dat het bat. werd ontzet. Bij een andere gelegenheid was een sie. „armoured cars" belast met de beveiliging van een autotransport. Op een zeer smal weggedeelte, ter zijde een diep ravijn, in een bocht lag de vij. in hinderlaag de weg was ver sperd. „On this particular occasion the section concerned was in action for twentyfour hours, and by their sterling qualities prevented what must otherwise have been a total and complete disaster". Vlieger afweer met mit rn. en geweren. D.Wehr 1937 Heft 26 merkt o.i. terecht op, dat geen enkele colonne door speciale luchtdoelbestrijdingsmiddelen afdoende beveiligd kan worden. Deze wapens zijn alleen beschikbaar voor de gevaarlijke punten op de andere punten moeten de troepen zich zelf verdedigen, d.w.z. men moet trachten het succes der luchtaanvallen zoo gering mogelijk te maken. S. acht een goed resultaat beneden 1000 m met de troepenwapens moge lijk, wanneer de troep goed is geoefend en kalm blijft. Geweervuur niet boven 500 m goede vuurleiding noodig. Bovendien mag men in werkelijk heid het resultaat niet alleen afmeten naar het aantal afgeschoten vij.vlgn., immers men dwingt deze hooger te vliegen, waardoor zij in de zone der anti-ld.wapens komen de vij. vlieger kan niet op zijn gemak „der Truppe zu Leibe gehen", doch moet met den afweer rekening houden. Omtrent de opleiding het volgende Elk soldaat moet een idee hebben omtrent de soorten der vij.vlgn., hoe zij bij een aanval optreden en wat hiertegen gedaan wordtz.n. moet hij met zijn wapen aan den afweer kunnen deelnemen. Luchtwaarnemers hebben tot taak, zoo snel mogelijk den troep te waar schuwen bij nadering van vij.vlgn., opdat de afweermaatregelen tijdig kunnen worden genomen. ,fEntfernungsmeszleute" meten den afstand tot de door den luchtwaar- nemer vermelde vlgn. op. De mitrailleurschutter is de eigenlijke spil, waarom de luchtafweer draait. Met vuurbereide mitrn. ziet hij een eventueelen aanval tegemoet. Affuiten kunnen meestal niet worden gebruikt. „Wahrend dieser ersten Abwehr- tatigkeit wird das Dreibein oder das Schuszgestell von einem anderen Manne am geeigneten Ort aufgebaut". Zoowel lichte als zware mitrn. worden ingezet. De geweerschutter komt beneden de 500 m in actie. Elke troep moet hierin worden geoefend. S. vat zijn conclusies als volgt samen vliegerafweer met mitrn. en geweren is noodzakelijk en heeft kans op succes beoefening is dus noodig een verwaterde „Allgemeinausbildung" is onjuist

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 59