922 een specialistenopleiding is noodig om de noodige „Virtuositat" te ver krijgen hiertoe zorgvuldige keuze personen en goede en door- loopende oefening het schieten tegen vlgn. is een kwestie van oefening en slechts door veelvuldige schietoefeningen onder gevechtsomstandigheden kan de noodige vaardigheid worden verkregen de opleiding van luchtwaarnemer is van groot belang. De pantser-aanval. Gnl. Von Eimannsberger geeft in M.W. Juli 1937 nr. 4 n.a.v. een artikel van den Zwitserschen overste Dr. Daneker zijn inzichten weer betreffende het gebruik van vewn. bij den aanval. In de eerste plaats gaat het hoofdzakelijk om de bekende vraag of de vew. een hulpwapen van de inf. is, dan wel of zelfstandig gebruik op den voorgrond staat. In dit verband valt gnl. E. zooals bekend een sterk voorstander van de laatste methode de Fransche inzichten aan. In Fr. kunnen de voorste golven, na een art. voorbereiding, zelfstandig ongeveer 1000 m in de vij. stelling dringen. Dan echter moet worden gewacht op de inf. Hierdoor is het moeilijke werk van de vewn.- het doordringen in de vij.weerstandsstrook feitelijk vergeefs geweest, want door het wachten op de inf. stelt men den verdediger in staat reserves aan te trekken. Gnl. E. is de meening toegedaan, „dasz heute der Tankeinsatz unerprobt ist und ein groszes Fragezeichen". Men kan van oordeel zijn, dat het gebruik als inf. begeleiding onmogelijk is door den steeds beter wordenden pantserafweer, of men kan van meening zijn dat het gebruik als hulp wapen der inf. steeds minder bevredigt door de grootere snelheden der vewn., bewezen is nog niets. Het gebruik van vewn. zal daarom moeten worden opgebouwd op de eigenschappen van dit strijdmiddel. 1. Vew. contra pag. Tegenwoordig wordt in alle staten aan den pantserafweer veel aandacht besteed, en met het vermeerderen van het aantal dier wapens hoort men meer en meer de vrees, dat de vew. tegen dezen afweer niet bestand zal zijn. Het antwoord hierop is echter, dat de vew. tegenover het pag. steun moet zoeken in de verrassing en dat de voorbereidingen voor den aanval dus zoo kort mogelijk moeten duren. In den tijd van vewn. en vlgn. moet een beslissing snel kunnen worden bereikt, daar anders tijdig reserves worden aangetrokken. 2. Soort vew. De vew. moet in overeenstemming met zijn taak gebouwd worden hij heeft sterkere pantsers noodig dan tot heden gebruikelijk hij moet pantser- doorborende wapens bezitten „und in seinen Unterstützungswagen Feld- geschützkaliber an den Feind bringen". 3. Ondersteuning door andere wapens. Nog nooit heeft een wapen alleen gevochten ook de vew. kan dat niet. De art.steun uit de stelling moet men beperken, zoowel om de voorbereiding te bekorten als om te voorkomen dat de vewn. door een voorliggende vuur- wals worden opgehouden bovendien mag de diepte van den aanval niet door den schootsafstand worden beperkt. De steun van vlgn. is van veel meer belang, niet alleen voor de vk., maar ook voor het gevecht. Zij kunnen uit de lucht de afweerwapens gemakkelijker ontdekken en dank zij hun snelheden snel met kanonnen, mitrn. en bommen bestrijden. Bovendien zullen de luchtstrijdkrachten, welke tot de pantserdivisie moeten behooren, zorgen voor het luchtoverwicht. 4. Bezetting veroverd terrein. Diep gelegen stellinggedeelten, welke op voren omschreven wijze zijn veroverd, moeten tijdens het voortschrijden van den aanval door op terrein auto's vervoerde inf. in bezit worden genomen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 60