923 Zoo zal volgens gnl. E. een moderne pantseraanval plaats hebben „der von Vorbereitungen in hohem Masze unabhangig ist und auch der Stosztiefe nach keine Begrenzung hat", Deze wijze van optreden zal niet gevaarlijker zijn dan het optreden in nauwe samenwerking met de inf. Gnl. E. is van meening „dasz der Panzer eine Hoffnung ist", doch alleen dan, wanneer het van het blok aan het been den voetganger wordt bevrijd. V ew. en inj. In D.Wehr 1937 Heft 28 stelt een S. de samenwerking tusschen vewn. en inf. wel heel eenvoudig en succesvol voor. Tegenover vewn. alleen zal de verdediger zooveel mogelijk dekking zoeken, waardoor hij voor de tanks moeilijk te vinden is. Volgt de inf. hier onmiddellijk achter, dan zal de verdediger zich daartegen moeten keeren en aldus ten offer vallen aan de „Walzkraft" der vewn. Elke vew. heeft bij den aanval slechts een geringe tusschenruimte met zijn buurman, zoodat de voorste golf reeds een groot aantal doelen voor zijn rekening neemt. Daar de vewn. met een bepaalde diepte vechten „wer den sich die einzelnen Kampfstreifen so überlagern, dasz kaum ein Meter Front von den Raupen der Panzerkampfwagen unberührt bleibt". Voor de inf. blijft meer „einen aufraümenden Auftrag" over. Zijn er „eilanden" over gebleven, waar de verdediger door omstandigheden niet is vernietigd, dan worden zij door de inf. door omtrekking uitgeschakeld. De vewn. zullen daarbij als „stehende M.G.nester" worden gebruikt. Vergeet S. het vij. pag., vooral waar hij de vewn. als stilstaande mitrail leurnesten gebruikt Wij gelooven niet, dat bij een goede vew.bestrijding van nauw met de inf. samenwerkende tanks een dergelijk groot succes mag worden verwacht. Z ware tanks of m as s a - a an v al met minder zware tanks. In M.W. Juli 1937 nr. 3 bestrijdt een S. hen, die meenen dat slechts door het gebruik van extra zware tanks aan de werking van het pag. kan worden ontkomen. Zijn die tanks heden nog „pak-sicher", morgen zijn zij het wel licht niet meerde strijd pantser-projectiel komt nooit tot stilstand. En dan hebben de zware tanks slechts nadeelengeringere snelheid, grooter doel, duurder. S. is van oordeel dat men het zal moeten zoeken in een verrassenden massa-aanval met lichtere vewn., krachtig gesteund door vlgn., „die den einmal erkannten Abwehrgeschützen, vor allem aber den als Verstarkung herangeführten Abwehreinheiten das Leben reichlich sauer machen werden". Vewn. b ij voorhoedegevechten. Lt. Bruns geeft in D.Wehr 1397 Heft 30 zijn ideëem weer over het gebruik van vewn. bij voorhoedegevechten. Hieromtrent het volgende. Een div. is in opmarsch zij beschikt over een vew.afdeeling, welke bij voorkeur onder de bevelen zal worden gesteld van den voorhoede (reg.)cdt. Tijdens den marsch marcheert de afdeeling zijwaarts van den marschweg in het terrein, ter hoogte van den afstand tusschen voorhoede en hoofdmacht. Nu komt van de vk.organen het bericht binnen, dat een belangrijk punt aan den marschweg is bezet door den vij. De voorhoedecdt. besluit zijn geheele voorhoede in te zetten om dit punt te vermeesteren. De vewn. kunnen nu als volgt worden ingezet a. terwijl de inf. den vijand in front aanvalt, treden de vewn. op den vleugel op b. de vewn. vallen gezamenlijk met de inf. in het zwaartepunt aan. ad a. De voordeelen van deze methode zijn 1. De aanval van inf. en vewn. wordt ongeveer gelijktijdig voelbaar, daar de snellere vewn. een langeren

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 61