924 weg hebben af te leggen. 2. De eigen art. kan beter steunen, daar minder gevaar voor treffen van eigen vewn. bestaat. 3. De verrassing is beter ver zekerd. 4. De vewn. hebben een vrij schootsveld er bestaat geen gevaar voor het treffen van eigen inf. Een nadeel is echter, dat de door de inf. te ontvangen steun van de vewn. als regel eerst later gevoeld, dan wanneer inf. en vewn. gezamenlijk voorwaarts gaan. ad b. Op deze wijze wordt het voordeel verkregen, dat het voorwaarts gaan van de inf. door den onmiddelijken steun van de vewn., gemakkelijker wordt. Bovendien zal de invloed van de vewn. spoediger merkbaar zijn. Als nadeelen staan hiertegenover 1. Door de grootere snelheid van vewn. is de art.steun niet zoo goed verzekerd. 2. Door de stofontwikkeling wordt de eigen art.waarneming bemoeilijkt. 3. De vewn. kunnen eerst het vuur openen, wanneer zij de eigen inf. zijn gepasseerd. Een nauwkeurige regeling van de samenwerking tusschen inf. en vewn. is noodig dit kan geschieden door een tijdregeling, dan wel door de inf. het eerst te laten voorw. gaan en, wanneer de vij. doelen toont, de voorwaartsche beweging van de vewn. te doen aanvangen. Hebben deze hun doel bereikt, dan moeten zij door het vernietigen van vij. weerstandskernen het voor waarts gaan der inf. mogelijk maken. S. is verder van meening, dat uit de gebeurtenissen in Spanje de conclusie mag worden getrokken, dat bij een voorhoede ingedeelde vewn. ook in staat zijn „Gelande zu halten" elke vew. wordt dan een mitr.nest. Slechts een voltreffer van de art. is in staat deze stelling op te ruimen. O.i. kan deze conclusie niet geheel worden onderschreven. Zeker kunnen vewn. een terreindeel bezetten en aan zwakke vij. afdeelingen beletten, van dit terreindeel bezit te nemen. Ontwikkelt de vij. zich echter in breed front, dan zijn o.i. de vewn. genoodzaakt het terreindeel vrij te geven. Het gebruik van vewn. als stilstaande mitr.nesten houdt een groot gevaar in. Niet alleen art. doch ook het vij. pag. leent zich bijzonder voor zulke doelen. S. schenkt trouwens weinig of geen aandacht aan pag. Zoo zouden wij aan geval a verre de voorkeur geven boven geval b, omdat de kans tegen vij. pag. op te loopen in geval b veel grooter is dan in geval a. d. V. Infanterie. Oct.-nr. Mïlitar Wochenblat nr. 1. „Neuorganisation der englischen Reguleren Armee". Na verscheidene jaren van proefnemingen zal nu de reorganisatie van het Eng.leger worden doorgevoerd. Het gaat om een verandering van de Inf.div., waarbij een vergaande motoriseering zal worden toegepast en het omzetten van de huidige cav.div. in een „snelle divisie". De voortschrij dende mechaniseering van het Eng.leger is duidelijk waarneembaar door vergelijking van het aantal in gebruik zijnde paarden; was dit in 1935/37 nog 13000, in 1937/38 zal dat slechts 7000 bedragen. De organisatie van de inf.div. (tot nu toe 3 inf.brigades a 4 batn. van 3 fuseliercien. en 1 „zware" cie.) zal nu worden 3 inf. brigades (van 3 fuselierbatn.), 2 mitr.batn., 3 afdn. div.art. Het fus.bat. heeft een gemot, stafcie. (1 sie.lt.mitr., 1 sie.lt. mijnenwerpers, 1 vb.sie., 1 verplegingssie.) en 4 fuseliercien. van 4 sien., ieder van 3 lt.mitr.groepen en een pantser - afweergeweer van 1.27 cm. De G. en B.Tn. gemotoriseerd, voor het grootste deel met %-ton trucks, die het normale inf. marschtempo kunnen onderhouden. Het mitr.bat. heeft eenzelfden staf als de fus.batn., 3 cien.mitr. a 12 stun, en 1 pantserafweercie. van 12 stun (4 cm). Bij het legerkorps zijn bovendien nog 2 dergelijke batn. ingedeeld. De

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 62