930 leent het zich juist door de vele getallen moeilijk voor een verkorte weer gave, zoodat hier wordt volstaan met er verder naar te verwijzen. Volgens M.W. 49 geschiedt de art.bestrijding in Fr. in de eerste plaats door het lange gs. van 10,5 en 15,5 cm. In de vdd. heeft het 2 takken ontsluieren van de vij .art., welke z.l.m. zal zwijgen, door te vuren volgens een plan de bombardement general, en bestrijding daarvan, hetzij door vemieling- waartoe per vij.bij. 1 afd. 15,5 cm of zwaarder gs., vurende met lu.wg. of de wg.afd., noodig is hetzij door neutraliseering, te verkrijgen door minstens 2 vuurovervallen per uur, af te geven met préparation experi- mentale complete. Hierop volgt later een vuur volgens een plan de neutra lisation générale per vij. bij. wordt 1 sie. of 1 bij ingezet, welke te krach tiger vuurt naarmate het doel tevoren minder onder vuur is genomen. Algemeen geldt, dat de préparation théorique waar mogelijk verbeterd wordt door de prép.exp. compléte (controle op 2 hulpdoelen). Samenwerking infanterie-artillerie. Een uitgebreide studie over L'appui de l'infanterie dans l'offensieve sans intervention des chars verscheen in R.M.G. Mei van de hand van gnl. Brossé. De inleidende art.vuren acht S. vooral in het begin van den oorlog noodig voor het moreel daar een duur van 30' nog te gering is, zullen zij veel mu. kosten, doch dit is een premie op het welslagen van den av. Van de tirs d appui direct a forme mécanique zijn de bombardements successifs minder kostbaar het te juister tijd verplaatsen en herhalen dezer vuren alsmede de telkens blijkende noodzaak tot het afgeven van onvoorziene vuren bemoeilijken de goede samenwerking zoodanig, dat verre de voor keur moet worden gegeven aan de barrage roulant. Hiervoor en voor de tirs de protection dient men per km te rekenen op 5 afdn. 75 vd. en 2 afd. 155 k. (waarbij niet uit het oog te verliezen, dat het geen eenvoudig reken sommetje is, daar het aanvalsfront een min. breedte heeft, welke normaal grooter is dan 1 km. Sch.) voorts nog op contra-art.. Desniettegenstaande ontsnapt een deel van de doelen aan vernietiging indien het weerstands nesten betreft, kan de inf. deze met haar eigen wapens bedwingen, doch weerstandskernen en aaneengesloten weerstandslijnen moeten door de art. worden bevuurd met tirs d'appui direct improvisés. In dit geval zit men weder midden in het eigenlijke probleem, hetwelk men met de vuurwals trachtte te omzeilen wel heeft de ra.tf. het vb.probleem dichter bij de oplossing gebracht de vij. zal echter niet nalaten, deze vb. te storen doch het probleem van de plaatsbepaling van dl. en eg.tpn. blijft. Indeeling van mrtn. en inf. art. zal mede een belangrijke verbetering beteekenen. Indien men stuit op een aaneengesloten weestandlijn, breeder dan 4 a 500 m, dient men den av. practisch opnieuw te beginnen. De wereldoorlog toonde in doorsnee het volgende beeld: le av. bij daglicht: goede resul taten 2e av. te 11.00 a 12.00weinig succes 3e av. te 16.00 a 18.00 geen resultaten. Door het invallen van de duisternis waren de staven te 22.00 24.00 nog onvoldoende ingelicht omtrent de vij. ostln. e.d.m. toch werden met deze geringe gegevens haastig nieuwe bevelen en vuuropdrach- ten opgemaakt, welke tusschen 3.00 en 4.00 bij de regn., tusschen 5.00 en 6.00 van den dag D -|- 1 bij de cien. en bijn. aankwamen. De dien dag uitgevoerde aanvallen verbloedden als regel de chaos nam toe. Gnl. Brossé komt daarom tot de slotsom, dat het beter is, de avn. op den eersten dag na den 2en av. omstreeks 14.00 a 15.00 te stoppen, alle gewenschte gegevens omtrent den vij. volledig te verzamelen en daarna de bevelen te doen uitgaandaar deze omstreeks 24.00 bij den troep kunnen zijn, bestaat er dan nog gelegenheid voor het geven van rust, z.n. voor het uitvoeren van noodzakelijke hergroepeeringen. De S. van Verbindung zwischen Infanterie und Artillerie (D.W. 31) geeft een historisch overzicht van de wijze, waarop de samenwerking in D. sedert den Fr.-D.oorlog is ontwikkeld, eerst door splitsing van de art

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 68