De aanval op Sailly-Saillisel op 1 November 1916. (zie schets nr. 1 en 2). Op 29 October 1916 is het He Bat. van het Fransche 94e Reg. Inf. erin geslaagd uit SATT.LY in O. richting voorwaarts te gaan, de lijn AC'B te bereiken en zich in deze lijn ter verdediging in te richten. Het bataljon houdt een frontbreedte van ongeveer 500 m bezet, terwijl de diepte van de stelling ongeveer 150 m bedraagt. De bezetting van de stelling blijkt uit de schematische schets nr. 2. Op den 31en October beginnen de Duitschers een hevig artil lerie-bombardement, dat gedurende 16 uren wordt aangehouden. Er vallen op het door 11/94 R.I. bezette terreingedeelte ongeveer 15 granaten van 21 cm per minuut. Naar schatting worden in die 16 uren 15.000 granaten op dit kleine terreingedeelte neerge worpen. Theoretisch gesproken zou in dit terrein geen muis meer in leven hebben kunnen zijn, althans geen troep meer in staat kunnen worden geacht tot het bieden van eenigen weerstand. De feiten wezen echter anders uit. In de voorste lijn heeft men het hard te verduren. Talrijke wapens worden vernield dan wel onbruikbaar door de aarde, die, opgeworpen door de explosie der art. projectielen, het mechanisme buiten werking stelt. Doch de verdedigers versagen niet. De wapens worden onder het hevig vuur van den vijand uiteen genomen en gereinigd, zoodat zij weer voor onmiddellijk gebruik gereed zijn. De verliezen zijn zeer zwaar, ook bij de reservecie., die tijdens het bombardement tot een sterkte van 3 sergeanten en 18 man inslinkt. Alle telefonische verbindingen naar achteren zijn verbroken. 1011

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 61