1033 7. UIT DE VAKTIJDSCHRIFTEN. Tactiek. Steun aan inf. door snelle v e w n. en art. In de Revue militaire générale van Juni '37 ontvouwt gnl. Brosse zijn denkbeelden omtrent bovenvermeld onderwerp. Wij ontleenen hieraan het volgende A. Algemeen. 1. Door hun groote snelheid zijn de vewn. tegenwoordig in staat als bege leidende art. vuursteun te verschaffen, den vuursteun te verleenen, welke normaal van het 7,5 cm geschut wordt verwacht en tevens om een deel van de taak, welke gewoonlijk aan de zware div.art. wordt toevertrouwd, over te nemen. 2. Het verleenen van vew.steun eischt minder tijd dan 'het verleenen van art.steun. 3. Wil men aan de vewn. de onder 1 vermelde taken opdragen, dan „il faudra qu'ils soient garantis contre Taction de tout les moyens dont l'ennemi se servira pour les détruire ou au moins les immobiliser (mijnen, art., vewn. en pag.). 4. Daar de aanvallende vewn. een belangrijk object zullen vormen voor de verdedigende art., heeft de art. van den aanvaller tot taak die ver dedigende art. en waarnemingsposten waar mogelijk te bevuren even eens moet zij bressen schieten in de hindemissen. 5. Vij. tegenaanvallen met vewn. moeten worden bestreden met alle beschik bare art., met de eigen vewn. en het eigen pag. B. De strijd tegen het vij.pag. 1. De uitslag van de vew.actie hangt af van het succes van den strijd, welken men tevoren tegen het vij.pag. heeft gevoerd deze strijd moet worden gevoerd met alle vuurmiddelen, waarover men beschikt art., inf.wapens en vewn. 2. Zoolang het vij.pag. nog niet 'heeft gevuurd is het onzichtbaar en is de aanvaller dus onbekend met de opstelling. Op het vij. front worden dan door de art. vemietigings- en neutraliseerende vuren afgegeven. 3. Heeft het vij.pag. gevuurd, dan zullen t.g.v. de mondingsvlam verschil lende opstellingen bekend zijn. Alle wapens (art., mortieren, pag., kara- bijnmitraillurs, mitrn. en vewn.) moeten oogenblikkelijk het vuur op het ontdekte pag. openen (Doordat men voor pag. meer beperkt is in de stellingskeuze dan voor art. en mitrn., kan men de juiste plaats van pag.stellingen nauwkeuriger op de kaart aangeven, dan van art. en mitrn.) 4. Het afgeven tijdens den aanval van vewn. van een „barrage roulant" is t.g.v. de snelheid der vewn. niet uitvoerbaar. Er zullen achtereen volgende vuren, elk van een behoorlijke diepte, moeten worden afgegeven. Tevens moet een rookgordijn worden gelegd, om den vij. het uiitzicht te belemmeren. 5. Het waarnemen van art.vuur op pag. is vaak moeilijk. Te ver naar achter opgestelde waarnemers zien de mondingsvlam van het pag. niet

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 83