1034 vooraan ingedeelde waarnemers zijn veelal niet in staat het snel ver- loopende gevecht te volgen. 6. Het opstellen van 7,5 cm geschut in de voorste lijn is nooit een succes gebleken geschut en bediening zijn te trefbaar. „Cet accompagnement rapproché des chars ne pourrait être réalisé que par des canons blindés automateurs". 7. Het deelnemen van lichte mitrn. kan nuttig zijn om de vij. bediening te dwingen dekking te zoeken (neutraliseeren) 8. Is de opstellingsplaats van pag. bekend, dan kunnen mitrn. vaak succes hebben. Conclusie De art. zal slechts een klein deel van het vij. pag. kunnen vernietigen een groot gedeelte zal gedurende langen of korten tijd worden geneutraliseerd. De inf. wapens kunnen alleen neutraliseeren. Het zal aan de vewn. toevallen „de porter aux antichars neutralises par l'un ou l'autre de ces procédés, des coupes susceptibles d'assurer des effets de destruction durables". In den strijd tegen pag. wordt een nauwe samenwerking van art. en vewn. aan den eenen kant en van inf. en vewn. aan den anderen kant vereischt. C. De strijd tegen de vij. aut. wapens. Terwijl een gedeelte der middelbare vewn., hierbij gesteund door alle inf.wapens, welke niet in beweging zijn, optreden tegen het pag., dat tijdens den strijd, vermeld or.der B, niet buiten werking is gesteld, zullen de overige middelbare vewn. en de „chars d'aecompagnement" afrekenen met de vij. aut. wapens. D. Het voorwaarts gaan der inf. 1. Slechts wanneer voldoende aut.wapens zijn geneutraliseerd, kan de inf. voorwaarts gaan. 2. Om dit voorwaarts gaan over een breed front te regelen overeenkomstig het succes, verkregen met de pag.bestrijding en de bestrijding der vij.aut.wapens, zou zelfs bij gebruik van radio te veel tijd vorderen. 3. Een tijdregeling zal oorzaak zijn, dat de vewn. onnoodig onder art.vuur moeten wachten, totdat het uur, waarop de inf. zal voorwaarts gaan, is aangebroken, dan wel dat de inf. vorwaarts gaat, voordat afdoende succes tegenover vij .pag. en aut.wapens is verkregen. 4. Het schijnt, dat het voorwaarts gaan plaatselijk (bat. of cie.gewijze) moet worden geregeld, naar gelang van de resultaten van den strijd tegen vij .pag. en aut.wapens. 5. Het optreden van de „chars d'aecompagnement" zal veel overeenkomst vertoonen met dat van de langzame vewn. uit den wereldoorlog. Toch zijn er verschillen hun grootere snelheid stelt hen in staat van de gunstigste opmarschwegen ook al zijn zij iets langer gebruik te maken, terwijl het neutraliseeren der vij. wapens veel vlugger kan worden verkregen. 6. Ie phase (pag.bestrijding) bij het voorwaarts gaan Art.vuur, sprongsgewijze zich verplaatsend volgens een tijdregeling. De middelbare vewn. volgen het art.vuur zoo dicht mogelijk zij zijn verdeeld in een „échelon mobile" en een „échelon de protection". Tegen zich verradend vij .pag. komen alle inf.wapens en de middelbare vewn. in actie. Nadat de aanvallende middelbare vewn. zijn gepasseerd, zal het niet geneutraliseerde gedeelte van het vij .pag. zich richten tegen de eigen inf.wapens. Nu deboueheeren de „chars d'aecompagnement" zij beschermen de eigen vuurbases en leggen den vij.art.wapens het zwijgen op.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 84