1035 7. 2e phase (neutralisatie aut.wapens) Nadat het vij.pag. is opgehouden met vuren, keeren de vewn. (dank zij de bescherming van een gedeelte der middelbare vewn.) zich tegen de aut.wapens van den verdediger. Heropent het vij.pag. het vuur, dan wordt het bestreden door de inf.wapens en het beschermend échelon der middelbare vewn. 8. 3e phase (het voorwaarts gaan der inf.) Nadat het vij.pag. tot zwijgen is gebracht en de aut.wapens zoowel in voorste linie als in de diepte geneutraliseerd schijnen te zijn wat kan blijken door een verplaatsing der vewn. gaat de inf. bat.- of cies.gewijze voorwaarts en werpt zich op de achtereenvolgende aanvals doelen, daarbij de „chars d'accompagnement" volgende. E. Het tempo van den aanval. 1. Reeds is gemeld, dat bij den aanval art. niet kan worden gemist zware art. voor het schieten van bressen in hindernissen (mijnenvelden); lichte en zware art. om het vij. pag. te bestrijden en beschermende vuren af te geven zware art. voor algemeene opdrachten. 2. Het is dus zeker, dat het de art. zal zijn, die den meesten tijd noodig heeft voor haar voorbereidingen „et que c'est elle qui imposera les délais dans lesquels l'attaque pourra partir". 3. De uitvoering der opdrachten is echter eenvoudiger dan vroegermen behoeft slechts bepaalde zones onder vuur te nemen de waarneming kan eenvoudiger zijn. Het verloop van de actie zal sneller zijn dan in 1918. 4. Door de invoering van snelle vewn. mag men daarom op goede gronden aannemen, dat de art.voorbereiding minder lang zal duren dan wanneer steun moet worden verleend aan een inf.aanval, waarbij geen vewn. optreden. Wij willen hieraan toevoegen dat vorenstaande meeningen door vele schrijvers niet worden gedeeld. Gnl. von Eimannsberger wil juist den art. steun bij een vew.aanval beperkt zien, omdat de tijd van voorbereiding veel te groot is en art.steun i.v.m. met de dracht slechs over een beperkte diepte mogelijk is hij verwacht meer heil van steun van vlgn. Daarna behandelt gnl. Brosse in het kort het gebruik van vewn. bij een aanval op een aaneengesloten front zonder diepte, bij een tactische verras sing en bij het uitbuiten van het succes. In deze gevallen wordt uiteraard een minder systematisch gebruik van de vewn. voorgestaan, waarbij de snelheid van dit strijdmiddel beter naar voren komt. Uit den geheelen inhoud van het artikel blijkt de groote vrees voor het dij.pag. S. verwacht veel succes van vewn. „quand ils agiront sur des troupes en mouvement ou incomplètement organisées", maar hun taak zal moeilijk zijn en veel verliezen zullen voor een onzeker resultaat moeten worden geleden, wanneer wordt opgetreden tegen een verdediger „solide- ment installé sur le terrain, possédant des moyens antichars, protégé par des obstacles passifs et des champs de mines". De verdediging tegen vewn. In Bulletin Beige van Aug. 1937 komen de conclusies van den Russischen 5. Nowoslobsky m.b.t. de verdediging tegen vewn. voor, welke gegrond zijn op de bestaande reglementen en tactische begrippen. 1. In het moderne gevecht wordt elke inf. aanval door vewn. gesteund. Voor een bat. in de verdediging (front gemiddeld 1 km) zal het aantal vewn. varieeren tusschen 10 en 25 in belangrijke sectoren 50.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 85