1039 18 kg te verdeelen in 3 gelijke lasten, lengte schietbuis 8.75 m, proj.gewicht I,35 kg, springlading 160 gram. Dracht 100 tot 1000 meter, 3 ladingen. Vuursnelheid 15 a 20 sch./min. 6 schoten in één munitiekist wegende totaal II,1 kg. Proeven in de Fr. koloniën hebben uitgewezen, dat het wapen in alle terreinen (ook drassige) is te gebruiken. Slechts de sergeant vuurleider behoeft Europeaan te zijn, de opleiding van den richter vereischt eenige zorg. S. ziet in een toebedeeling aan de versch. detachementen een groote verbetering. Hij acht het wapen geëigend voor indeeling bij de cie. De vuureenheid is de sectie (evenals in het Moederland). MJi.o. op het door de bediening dragen van wapen met munitie (minstens 7 kisten a 6 sch., hetgeen voldoende wordt geacht om 2 doelen buiten gevecht te stellen) acht hij 1 sgt, 1 kpl. en 5 man per stu. noodig (in Frankrijk 1 sgt, 1 kpl. en 3 man). Het totaal te vervoeren gewicht met richtmiddelen en gereed schappen inbegrepen bedraagt rond 100 kg. Het vervoer over langen afstand is dan echter niet mogelijk (met eigen bewapening zouden de munitiedragers 39V2 kg hebben te torsen), daarom bepleit S. per munitie drager slechts 1 kist a 6 schoten te doen medevoeren, waardoor de groep met 3 man moet worden versterkt. Voor vervoer buiten het gevechtsveld zijn 3 ezels of draagpaarden voldoende, waarbij dan totaal 60 schoten per stu. worden vervoerd. Allgemeine Schweizerische Mïlitarzeitung. .,Der Miszbrauch des Telephons in der Armee". Von Oberst Nüscheler. S. waarschuwt in het bijzonder tegen het gevaar van afluisteren, indien de tf.vbn. tot op afstanden kleiner dan 2 km van den vijand zijn aangelegd. Het gebruik van schuilnamen waarvan het gebruik bij ons reeds bijna gemeen goed is geworden is een onafwijsbare eisch. Niet minder echter een zoo spaarzaam gebruik van tf. en radio als eenigszins mogelijk is. Een tf. of radio vb. maakt een ordonnansen-vb. nimmer overbodig. Een bij ons nog veel voorkomend euvel is het misbruik, dat van het z.g. gesprekkentoestel wordt gemaakt. Het komt voor dat een onderedt. het noodig oordeelt ieder gegeven omtrent den vijand per tf. persoonlijk zijn cdt. te melden, waardoor deze laatste al te veel van zijn werk wordt opge houden en het overzicht van den toestand niet meer door diens staf kan worden bijgehouden. De tijd, welke men meent uit te sparen door het niet op schrift stellen van het bericht en het doen telefoneeren over 'het berich- tentoestel, is in de meeste gevallen nihil. Cdt. en ondercdtn. dienen o.i. het gesprekkentoestel slechts bij uitzondering te gebruiken, als hulpmiddel voor die gevallen, waarin direct persoonlijk contact wel gewenscht maar niet mogelijk is. Revue des Troupes Coloniales. Sept.-nr. In de „Chronique de l'etranger" wordt omtrent het Belgische leger in de Congo het volgende vermeld. „La Force publique" staat onder bevel van een kolonel, bijgestaan door een staf. De formatie telt 263 Eur. officieren en onderofficieren, vrijwilligers van het actieve Belg.leger en 13.000 inh.soldaten. Men onderscheidt „des Troupes Campées" (veldtroepen) en „des Troupes en service territorial" (politietroepen). De veldtroepen (ongeveer 6000 man) zijn georganiseerd in 6 batn. en detn. techn. troepen, waaronder men rekent artillerie, pioniers, pontonniers, spoorwegtroepen, wielrijders, telegrafisten, autotrein. Hun taak is handhaving van de inwendige orde in ernstige omstandigheden, de mobili satie te verzekeren en de kern te vormen voor de verdediging van de kolonie. In beperkte mate worden de veldtroepen ook gebruikt om bij te dragen aan de tot standkoming van publieke werken (aanleg van wegen, bruggen, tele- graafvbn.). Deze troepen hebben een zevenjarig verband met herverbin tenissen van 3 jaarverloven kunnen na 5 jaar worden verleend. De recrutenopleiding duurt een jaar. De politietroepen (ongeveer 5500 man)

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 89