1047 datgene kunnen doen waartoe leger en marine niet in staat zijn." Hierbij wijst hij er op, dat de moreele resultaten van luchtaanvallen niet alleen veroorzaakt worden door de toegebrachte verliezen doch ook door de slape- looze nachten welke zij veroorzaken. Als voorbeeld wordt aangehaald het geval van het Woolwich Arsenal tijdens den wereldoorlog een nachtelijke raid gevolgd door twee nachten waarin de bevolking telkens werd gewaar schuwd voor naderende vij.vlgn. had tot gevolg, dat den morgen daarna slechts 40.000 man van de 70.000 binnen kwamen. De andere waren meer vermoeid dan beangst. Vervolgens bespreekt S het verschil in inzicht tusschen hem en gnl. G. t.a.v. het meest gewenschte tijpe vlg. Acht gnl. G. gespecialiseerde bommen werpers en gevechtsvlgn. noodig (snelle bommenwerpers en destroyers) W. geeft de voorkeur aan het eenheidsvlg., den zgn. „bomberfighter", welke is te vergelijken met de luchtkruisers. Het grootste voordeel van het eenheidsvlg. acht S de omstandigheid, dat de bevelhebber beter in staat is zijn krachten te concentreeren in tijd en ruimte afhankelijk van het te bereiken dl. (defensief of offensief optreden). Waar gnl. G. eischt, dat de eigen jagers sneller zijn dan de vij. bommen werpers wijst S er op, dat dit voor het meerendeel der jagers niet mogelijk zal zijn als gevolg van den ruimen tijd, welke verloopt tusschen het ontwer pen van een vlg. en den serieaanmaak, zoodat het materieel waarmee men den oorlog ingaat slechts voor een klein deel kan bestaan uit het modern ste materieel. Wie garandeert verder, dat b.v. wanneer de oorlog een half of een heel jaar aan den gang is, de vij. niet met een bommenwerper verschijnt, die sneller is dan de eigen jagers Ten slotte betoogt S, dat in Eng. tot nu toe te weinig aandacht is besteed aan den actieradius van de bommenwerpers. Deze moet zoo groot zijn, dat de luchtmacht tusschen de verschillende in Europa, Azië, Africa en Australië gelegen Eng. luchtbases kan optreden. Hiervoor is verder een vermeer dering van het aantal bestaande bases noodig. In hetzelfde tijdschrift wordt onder „air notes" een overzicht gegeven van den stand van de uitbreiding der Eng.luchtmacht. Aan het eind van het tweede kwartaal was de sterkte van de lu.str.krn. in het moederland opgevoerd tot 106 squadrons met 1330 vlgn. in eerste lijn. Op 31 Maart was verder voorzien in het eerste gedeelte van de personeelsuitbreiding, welke omvatte een uitbreiding met 2500 vliegers en 20.000 man grondpersoneel vergeleken met Mei 1935. Van de piloten werden er 500 betrokken van leger en marine de overige werden uit de burgermaatschappij gerecruteerd. Thans werden wederom 234 leerlingen in opleiding genomen, die werden gekozen uit 14.000 candidaten. De in de laatste twee jaar in opleiding genomen 21.000 man grondpersoneel werden geselecteerd uit 66.000 candi daten. L'aviation populaire in Frankrijk. (Shell Aviation News van Sept. 1937). Eind 1936 bracht het Fr.ministerie van luchtvaart zijn plannen voor de organisatie van de instructie en training van allet jongelui, die wenschen te leeren vliegen tot uitvoering. Daarbij werd een dankbaar gebruik gemaakt van de ondervinding opgedaan door de reeds bestaande vliegclubs, welke tevens werden belast met de vorming van de afdeehngen van de Aviation Popluaire. Deze afdeehngen werden door de regeering voorzien van de noodige vlgn. terwijl een groot gedeelte van de kosten van de bedrijfs- stoffen eveneens door het gouvernement wordt vergoed. Het aantal van vorenbedoelde afdeehngen, welke geheel Fr. bestrijken zal 180 bedragen waarvan er thans reeds 153 zijn opgericht. Van deze 153 zijn er 113 opgericht 1) In het tijdschriftoverzicht op blz. 935 van het I.M.T. van 1937 Nr. 10 wordt in den 8sten regel v.o. abusievelijk gesproken van „eenheidsvlg."; dit moet zijn „gespecialiseerde vlg.".

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 97