3. NIEUWS VAN HET DEPARTEMENT VAN OORLOG. INLEIDING. Het mag als algemeen bekend worden verondersteld, dat en om welke redenen het door de Regeering noodig is geacht, over te gaan tot verbetering van de defensie van Ne der lands ch-Indië. Tot de hieruit voortvloeiende maatregelen behooren o.m. die, welke een versteviging beoogen van de weerkracht van het Leger, ter bereiking van welk doel verschillende voorzieningen reeds zijn of nog zullen worden getroffen, terwijl plannen inzake verdere voorzieningen nog in studie zijn dan wel reeds aan het oordeel van de Regeering zijn onderworpen. Het zal duidelijk zijn, dat inzake plannen, waaromtrent de Regeering en de Volksraad nog geen uitspraak hebben gedaan, in het algemeen geen mededeelingen kunnen worden gedaan, terwijl ook t.a.v. het verstrekken van gegevens inzake reeds geheel goedgekeurde maatregelen met het oog op defensie- belangen thans een grootere terughoudendheid is geboden dan voorheen. Rekening houdende met vorenstaande beperkingen is het overigens - mede ter voorkoming van onjuiste geruchten om voor de hand liggende redenen niet alleen nuttig, doch zelfs gewenscht, dat de officieren op de hoogte zijn van hetgeen inzake de versteviging van het leger reeds is bereikt, in uitvoering is, dan wel in het voornemen ligt. Ten einde daartoe te geraken zullen in den vervolge telkenmale wanneer daartoe aanleiding bestaat, korte mededeelingen in het I.M.T. worden opgenomen onder den titel „Nieuws van het Departement van Oorlog". Bij aandachtige lezing van deze mededeelingen zal men niet alleen ontwaren, dat de reeds herhaaldelijk tot uiting gekomen vrees, dat er aan de defensie nog steeds onvoldoende gedaan wordt, geenszins gerechtvaardigd is, maar ook dat het totstand- brengen van de maatregelen ter versterking van de weerkracht van het leger veel geld, moeite en inspanning, maar vooral veel tijd kost. Dit is onvermijdelijk en daarom is ongeduld misplaatst. Als eerste in deze serie volgt hieronder een mededeeling betref fende het wapen der artillerie. 1089

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 35