LUCHTDOELARTILLERIE. 1. Een der maatregelen ter versterking van het leger omvat de uitbreiding van de luchtafweerformaties, zoowel op Java als in de Buitengewesten. Zoo zullen in de naaste toekomst te Weltevreden en Bandoeng nieuwe korpsen ld.art. worden gevormd, de bestaande luchtafweer formaties te Soerabaja en in de oliehavens worden uitgebreid, terwijl bovendien nog eenige andere objecten in de buitengewesten van zoodanige formaties zullen worden voorzien. 2. In direct verband hiermede staat de sterke uitzetting van de werving voor de luchtdoelartillerie, als gevolg waarvan de oplei dingscapaciteit bij dit wapenonderdeel tot een maximum moet worden opgevoerd. Dit geldt zoowel de opleiding van recruten als die van het kader in alle rangen. 3. Hiermede wordt een zware wissel getrokken op de arbeids prestaties van de bij het korps ld.art. aanwezige officieren en onderofficieren. De snelheid, waarmede de vorming van nieuwe eenheden luchtdoelartillerie zal moeten tot stand komen, is oorzaak dat zeer snel over geoefend personeel moet worden beschikt voor de bediening der luchtafweermiddelen. KUSTARTILLERIE. 1. De eertijds geprojecteerde maatregelen voor de kustverde diging van Soerabaja, Priok en de oliehavens zijn nagenoeg voltooid. Hiermede is een belangrijke stap in de richting van een doeltreffende defensie van Nederlandsch-Indië gedaan. 2. De werkzaamheden voor de verdediging van Amboina zijn in vollen gang. 3. Ten einde een nog doelmatiger kustverdediging te verzeke ren, zijn nieuwe maatregelen getroffen, welke nog in het eerste stadium van uitvoering zijn. 4. De vorming van geoefend kader bij de kustartillerie eischt veel aandacht en zal voor de eerstvolgende jaren veel zorg blijven eischen. MOBIELE-ARTILLERIE. 1. Met de voorgenomen uitbreiding van het beroepspersoneel bij de mobiele artillerietroepen is bereids een aanvang gemaakt door een grooter aantal recruten aan te werven. Aangezien de legeringsruimte bij het depot te Tjimahi beperkt is, moest nood gedwongen worden besloten, tijdelijk eenige korpsen met recru- tenopleiding te belasten. 1090

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 36