De wensch om bij de mobiele troepen zoo snel mogelijk te beschikken over geoefende beroepsmilitairen en daarmede de paraatheid der korpsen op een hooger plan te brengen, zal door dezen maatregel spoediger kunnen worden vervuld. De aan de recrutenopleiding bij de korpsen verbonden bezwaren zullen hieraan ondergeschikt moeten worden gemaakt. 2. Sedert het jaar 1936 heeft de vorming van het beroeps kader bij de mobiele artillerie de bijzondere aandacht. Zoo werden in dat jaar door de kaderschool grootere kaderklassen voor de troepen afgeleverd, voornamelijk in den rang van brigadier. Dit jaar zal niet alleen op denzelfden voet worden voortgegaan, doch zullen ook in de hoogere kaderrangen grootere klassen worden afgeleverd. Dat voor de instructie bij deze versterkte kaderopleidingen tijdelijk onderofficieren aan den troep worden onttrokken, is een bezwaar, hetwelk op de oefening bij de korpsen drukt, doch dat onder de gegeven omstandigheden niet is te ontgaan. Daartegenover dient te worden gesteld, dat hoe sneller men zich door den tegenwoordigen toestand heenwerkt, hoe eerder het aan den troep onttrokken kader daarheen kan terugkeeren en hoe eerder een in alle opzichten goede encadreering zal zijn bereikt. 3. De modemiseering van den verbindingsdienst bij de mobiele artillerie verkeert in een stadium van voorbereiding. Deze moderniseering betreft zoowel de materieele uitrusting als een meer geëigende organisatie. Onder meer zullen draagbare radiostations in de organisatie van de afdeelingen worden opge nomen. 1091

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 37