van de benoodigde hoeveelheden genees- en verbandmiddelen, rekening gehouden met de poliklinische hulp, welke de bevolking- zal vragen, wanneer zich in haar midden een veldhospitaal annex apotheek zal bevinden. Het pharmaceutisch personeel bij de veldhospitaalafdeeling bestaat uitbij den staf 1 militair apotheker, bij de chirurgische afdeeling 1 apothekers-assistent, bij de verbandplaatsafdeeling voor gaszieken 1 apothekers-assistent, bij de apotheekafdeeling 1 mili tair apotheker en 2 apothekers-assistenten. In het O.V.G.D. II is in paragraaf 14 opgenomen de Veldhospi taalafdeeling. Hierbij moet worden opgemerkt, dat de inrichting van de apotheekafdeeling (sub 4) sinds de verschijning van dit voorschrift een wijziging heeft ondergaan, zoodat bijlage XVIII t.g.t. gewijzigd zal worden. Het materieel der veldapotheek b.v., waaronder 2 tenten van Vliet, wordt vervoerd op vijf 2V2-tons vrachtauto's in plaats van twee 2-tons vrachtauto's. In het O.V.G.D. is als nieuwe eisch opgenomen, dat de veld apotheek tevens moet zijn voorzien van chemicaliën en utensiliën benoodigd voor de inrichting van een klein laboratorium voor klinisch onderzoek. Toen ons werd opgedragen een veldapotheek samen te stellen, werd dan ook aan bovengenoemden eisch vol daan, door een kist te ontwerpen, welke een geheel compleet klein klinisch-chemisch veldlaboratorium bevat. Het groote pharmaceutisch veldlaboratorium nml. is ingedeeld bij het Hoofd kwartier Veldleger en staat dus niet onmiddellijk ter beschikking van den apotheker bij het veldhospitaal. (Slot volgt). 1121

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 67