1131 ciency in communications, flying, navigation, bombing, and shooting, but we realize that there is still plenty of room for improvement. It requires so much time to build airplanes and to train personnel that the provision of adequate means for the GHQ Air Force cannot be delayed until war is imminent. The GHQ Air Force must of neces sity be an M-day force to be essentially ready to commence inde pendent air operations upon the declaration of war. We are far short of that objective at the present time, but the responsible authorities of de War Department are fully alive to the situation, and I truly believe that the forthcoming year will see real progress toward the provision of the necessary airplanes, personnel to maintain and fly them, and bases from which to operate. These steps must be taken now, in time peace, if we are to meet our responsibilities for the deve lopment of our contry's air power. To delay would be to deny our selves the services of a most potent factor in national defense at the very time when it would be most effective the early stages of a war of aggression against us. Red. 10. UIT DE VAKTIJDSCHRIFTEN. Tactiek. Moderne wapens in Spaanse hen burgeroorlog. Gnl. mj. Hüttmann behandelt in D.Wehr van Aug. 37, Heft 33 de algemeene opinie betreffende de resultaten van vewn. en pag. in den Sp. burgeroorlog. Volgens S. is geen ervaring opgedaan met tankmijnen. Het geringe aantal vewn. maakte het gebruik van het groote aantal mijnen en de vele tech nische troepen, welke voor het aanleggen van mijnenvelden noodig zijn, niet loonend. Wel zijn successen verkregen met „tankvallen". „Durch syste matische Anlage solcher Tankfallen konnten mehrfach deutsche Kampfwagen auszer Gefecht gesetzt werden". Doordat de vewn. niet „en masse" optraden, zijn ook met de bestrijding met vlgn. geen resultaten bereikt. V.w.b. de bestrijding met geschut is gebleken, dat het pag. hoofdzaak isde andere wapens hebben slechts een aanvullende taak te vervullen. S. eischt bij een open aanvalsterrein per 200 m een stuk pag. Daar waar men door luchtwaameming e.d. tijdig van een tankaanval kennis kreeg, en het pag. tijdig op het bedreigde front kon worden ver zameld, werd de aanval, voordat de hoofdweerstandslijn werd bereikt, tot staan gebracht. Aan beide zijden is men tot de conclusie gekomen, dat de waarde van een groote snelheid niet moet worden overschat. De trefkans uit de vewn. wordt daardoor tot nul gereduceerd. Dit bracht gnl. Franco tot de niet ongevaarlijke oplossing, de vewn. achter te houden tot de inf. een goeden voorsprong had. Daarna gingen de tanks zoo snel mogelijk voorwaarts. Waren zij tot op ongeveer 300 m van den vij. genaderd, dan verminderden zij hun snelheid tot 20 a 15 km per uur, om bij het binnendringen hun wapens te kunnen gebruiken. Gebleken is, dat de vewn. eenvoudig van constructie moeten zijn, daar anders spoedig breuken optreden. Voorts moeten zij evengoed achteruit als vooruit kunnen rijden een vew, welke rechtsomkeert moet maken is verloren, daar de achterzijde onvoldoende is gepanserd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 77