1132 M otoriseering. In een artikel over legermotcriseering eischt „Rivus" in D.Wehr van 9 Sept. '37, dat eenheid komt in alle onderdeelen der motoren „wobei keiner Fabrik irgendein Monopol eingeraumt werden darf". Waarom zou voor de motoren niet mogelijk zijn, wat voor wapens wel mogelijk is S. vergeet hier naar onze meening, dat de fabricatie van wapens alleen voor militaire doeleinden plaats heeft, terwijl de fabricatie van motoren zich voor een groot deel zal blijven baseeren op de particuliere behoeften. Nieuw Russisch velddienst-voorschrift. In D.Wehr van 9 Sept. '37 komen enkele bijzonderheden omtrent het R. velddienstvoorschrift 1936 voor. De voornaamste gegevens laten wij hier onder volgen. 1. Veel aandacht wordt besteed aan de samenwerking tusschen inf., art. en vewn. vooral voor de kleine onderdeelen het bat. inf., de afd. art. en de cie. vewn. 2. Bij een doorbraakpoging moet een aanval niet allleen op de voorste verdedigingslinie, maar over de geheele diepte worden gericht, waardoor het aantrekken van reserves wordt bemoeilijkt. Voor aanvallen over de geheele diepte staan vlgn. en tanks ter beschikking. De zware tanks hebben tot taak in den rug van den verdediger op te treden, de art., reserves en staven te vernietigen en den terugtochtsweg af te snijden. Dit moet zijn verzekerd, vóór de vij. in front wordt aangepakt. 3. Van groot belang is het verplaatsen van inf. met terreinauto's. Kan zulks niet, dan moeten de vewn. het alleen doen. 4. In front wordt de vij. door inf., gesteund door vewn., aangegrepen. De zware tanks doorbreken het front en treden daarna op als onder 2 aangegeven, (ook kunnen zware tanks om den vleugel worden gezonden). Tegen pag. is art. steun noodig. 5. Bij den verdediger moet elke afweer in de eerste plaats tegen vewn. zijn gericht. 6. Pag. moet in de diepte worden opgesteld ook wordt de aandacht gevestigd op het doelmatig gebruik maken van hindernissen. Ook La revue d'infanterie van Sept. '37 wijdt haar aandacht aan het nieuwe R. voorschrift en constateert dat R. blijkbaar meer en meer van het zelfstandig gebruik van vewn. afziet, doch den nadruk gaat leggen op de samenwerking met andere wapens. Hierna volgen eenige beginselen omtrent het tactisch gebruik van vewn. onder verschillende tactische om standigheden. 1. Verkenning. Bij den naderingsmarsch worden aan de vk. afdeelingen gemot, onder deelen en art. toegevoegd. Een gemech. brig, zal voor de vk. een cie. bestemmen, welke 25 a 35 km vooruit wordt geschoven en optreedt met een snelheid van 1015 km/u. Batn. doen zich vooraf gaan door een sie. of patn. Een vk. pat. bestaat meestal uit 2 vewn. en kan 2 km vooruit worden gezonden. Onmiddellijk achter de pat. volgt een derde vew., welke de rol van „poste mobile d'observation" vervult. Bij vk. van een vij.stelling zal vooral aandacht worden besteed aan le ligging en uitgebreidheid van mijnenvelden, 2e organisatie pantserbestrijding en opstelling pag. 3e aard van de terreinmoeilijkheden voor vewn. Goede aanwijzingen kunnen worden verkregen door luchtfoto's. 2. Het gevecht in het algemeen. Bij het aanvallend gevecht treden de vewn. in twee golven op le golf vewn. tot steun van de inf. 2e golfvewn. voor groote afstanden, welke een opdracht krijgen in het raam van het plan van den A.B. De

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 78