1136 Mayors Sept-nr. bevat het bericht dat in den loop van 1937 bij alle Ned. regn.inf. de sie. zal zijn samengesteld uit drie lt.mitr.gpn. In het Oct.nr. van Mavors brengt de redacteur n.a.v. van den a.s. kazernebouw in Nederland (voor 22.000.000) nog eens onder de aandacht, dat men mii.o. op luchtgevaar kazernes moet bouwen, die in vorm en grootte niet afsteken tegen de omringende gebouwen. La France Militaire, nr. 16760. „Marches de nuit. Nécessité consequences". Vooral t.g.v. de vij. luchtactie acht S. nachtmarschen veelvuldig nood zakelijk. Een zeer scherp politietoezicht in de overdag te betrekken kanton- nementen is noodig om zich niet te verraden en daardoor de voordeelen van een nachtmarsch te verhezen. S. acht als algemeenen stelregel te moeten doen gelden, dat de inf., die gedurende een nacht 25 km heeft afgelegd, den volgenden dag niet voor den aanval geschikt is. Met uitgezochte troepen is dit echter wel mogelijk. Alvorens ten aanval te gaan moet de inf. 4 a 5 uur rust hebben. De opmarsCh moet daarom over steeds kleinere stappen worden verdeeld, de laatste bij voorkeur niet grooter dan 10 km. De laatste marsch aan te vangen in den nanacht, zoodat de troep nog een nachtrust van 4 a 5 uur heeft in de kwartieren, hetgeen doelmatiger is, dan een rust met ongemakken in de gereeds telling. S. had in dit verband o.i. ook wel mogen waarschuwen tegen een te groote vrees om te laat op de plaats van bestemming aan te komen en dientengevolge het nemen van een te groote tijdsreserve. Ten einde de aan nachtmarschen verbonden bezwaren z.v.m. te vermin deren noemt S. goede voorbereiding van en leiding door verkenners van de route (detachement de circulation routière) vermijding van elkaar kruisende colonnes of voorbij rijdende auto's; het verlichten van de uit rusting van den man, één 3-tons vrachtauto per cie. is daarvoor reeds meer dain voldoende. S. geeft ten slotte den raad niet te veel te verwachten van een troep, die verscheidene nachtmarschen in de beenen 'heeft. Deutsche Wehr. nr. 39. „Taktik und Technik". „Einiges aus der taktischen Rumpelkiste"Oberst- leutnant Sieler blijkt hierin een warm voorstander te zijn van vooruit geschoven stellingen, waardoor niet alleen opstelling in de diepte wordt verkregen, maar ook het bewegelijke element in de verdediging wordt behouden. Het sterk afwerend vermogen van de versch. wapenen stelt z.i. daartoe in staat, zoodat de nadeelen (versnippering van krachten, gevaar voor een partieelen nederlaag en de moeilijkheid het gevecht tijdig af te breken) daardoor worden ondervangen. Wij zouden hieraan willen toevoegen, dat het terrein in deze een beslissende factor is. S. waarschuwt verder tegen den onmiddellijken aanval, tegen het zich bij voorkeur instellen op het ontmoetingsgevecht, gevolg van een onder schatten van de vij. vuuruitwerking, evenals in 1914. „Denn Damals hat uns die unzutreffende Einschatzung der feindlichen Feuerwirkung bei allen Erfolgen doch den Kern der Armee gekostet". Het is voor een cie., die gesteund wordt met mitr. en art. niet doenlijk, tegen een vij., al heeft deze nauwelijks den tijd gehad zich in het terrein vast te zetten, aan te vallen, aleer zijn vuurbronnen zijn opgespoord en de mogelijkheid is geschapen om vuuroverwicht op hem te krijgen. Militar Wochenblatt nr. 12. In de rubriek „Sonderheiten der Taktik fremder Heere", treffen we aan: „Tschechische Ansichten über Frontbreiten und Krafteeinsatz in der Verteidigung" alwaar een artikel van Oberstleutnant Fr. Trutnowsky wordt besproken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 82