4. DE INFANTERIE IN DEN AANVAL (II) door P. GERSSEN, Kapitein der Infanterie. (Vervolg; zie I.M.T. 1937 nr. 11). ad. III. Aanval o-p een krachtig, aaneengesloten vuurfront met art. steun van voldoende sterkte. Onder art. steun van voldoende sterkte verstaan wij art. vuren van zoodanige sterkte, breedte en diepte, dat geen vijandelijke inf. vlakbaanwapens in staat zijn gericht vuur op het aanvals- terrein der aanvallende inf. uit te brengen. Hetzij dat aan deze vuurwapens voor goed het zwijgen wordt opgelegd, hetzij dat zij tijdelijk niet of niet gericht kunnen vuren, doordat wapen en/of bediening zich moeten dekken, hetzij dat deze wapens door de rook- en stofontwikkeling der art. projectielen geen gericht vuur kunnen afgeven. Dat een zoodanig effect te bereiken is, heeft de wereldoorlog bewezen. Dat het in het algemeen een grooten inzet van art. munitie en batterijen heteekent, is evenzeer bekend. Dat een zoodanig effect door onze zwakke art., zonder hulp van andere wapens moeilijk te bereiken is op breede en/of diepe terrein- strooken, is vanzelfsprekend. Doch er zijn zeer zeker gevallen denkbaar, waarbij op bepaalde beperkte frontgedeelten deze omstandigheden te scheppen zijn. In de gevallen I en II hiervoren wezen wij er reeds op, dat ook in die gevallen, bij een aanval met steun van art., plaatselijk omstandigheden kunnen ontstaan als hierbedoeld. Daarom zal de wijze van optreden der inf. ook voor die gevallen gemeengoed moeten zijn voor allen. Wat nu is het kenmerkende van dit geval Dat 's vijands inf. vlakbaanvuur wordt uitgeschakeld gedurende den tijd, dat de art. vuurt en gedurende een korte periode nadat dat vuur is gestaakt of verlegd. De duur der eerste periode staat vast, die van de tweede is met met zekerheid te bepalen, doch deze is omgekeerd evenredig aan het moreel van den vijand. Hoe hooger moreel, hoe kleiner bedoelde duur. (Zie Sailly Saillisel). Gedurende de geheele periode is beweging der aanvallende inf. mogelijk. De eerste periode kan gebruikt worden om op de art. projectielen op te sluiten. De laatste periode om de dan nog 29 t

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 29