scheidende 200 a 250 m tot den vijand af te leggen. Behoeft het na deze uiteenzetting nog betoog, dat deze afstand (binnen zekere grenzen) zoo snel mogelijk moet worden afgelegd Immers de duur der neutraliseerende werking is onbekend, doch elke seconde verlies verhoogt de kans, dat de vijand zijn wapens in werking kan brengen. Is daarvan het mislukken van den aanval op CLOS DAVAUX niet het sprekende voorbeeld. Dit voorbeeld kan door tal van andere worden gestaafd, zie slechts den mislukten aanval der Duitschers op SAILLY SAILLISEL. Zou nu de inf. de klassieke methode van terreinwinnen, afwis selend een sprong naar voren en daarna dekken, toepassen, dan zou kostbare tijd verloren gaan. De aanval loopt gevaar op 150, 100 m c.q. korteren afstand tot staan te komen. De steun van de art. zou vergeefsch geweest zijn en, blootgesteld aan het op dien afstand met groote trefzekerheid afgegeven vuur van den verde diger, zou de inf. ernstige verliezen lijden en tot teruggaan worden gedwongen. Neen, onmiddellijk na het staken of verleggen van het eigen art. vuur zal de inf. in dit geval in een onafgebroken beweging de laatste 200 m, die haar van den vijand scheiden, moeten afleggen. Ziet de verdediger dan toch kans gedurende die periode een enkel vuurwapen in werking te brengen, dan zal dit wapen onmiddellijk door eigen inf. wapens onder vuur moeten worden genomen en op dit vuur onmiddellijk de beweging moeten worden hervat, ten einde deze pauze in de beweging tot een minimum te reduceeren. Gebeurt zulks niet, dan zullen meer wapens van den verdediger opduiken en zal de aanval alsnog mislukken. Snel handelen, snelle reactie van eigen vuur op dat van den vijand, is hier meer dan ooit geboden. Activité, vitesse Een snelle reactie is verzekerd, wanneer inf. vuurwapens in stelling staan, die onmiddellijk een krachtig vuur kunnen afgeven. Daarom behooren ook in dit geval mortieren en/of mitrn. in de uitgangsopstelling te worden gereedgesteld. Is hier geen goede waarneming op de vijandelijke stelling mogelijk en daarmede geen snel onderkennen en neutraliseeren van de oplevende vuur- organen van den vijand gegarandeerd, dan zullen deze wapens de aanvallende inf. moeten volgen en in stelling komen daar, waar vorengenoemde voorwaarden wel aanwezig zijn. Er is nog een andere reden waarom de beweging der inf. in het hierbehandelde geval zoo min mogelijk tijdverlies moet onder gaan. Dit geldt niet alleen voor het doorschrijden van de laatste 200 m, doch ook voor den afstand daarvoor, nml. dien van de uitgangsopstelling af tot aan het oogenblik, dat de voorste inf. op de eigen art. projectielen is opgesloten. Door beperking van dezen tijd wordt nml. het voordeel verkregen, dat de eigen art. korter behoeft te vuren, hetgeen munitie bespaart en minder inspanning 30

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 30