op dat moment breekt bij den vijand de hel los. Het Duitsche artillerieafsluitingsvuur wordt geopend en treft de le linie, welke hiervoor terugdeinst en terug wordt gedreven. Het vijandelijk vuur, dat zich geleidelijk naar voren verplaatst, volgt haar op den voet. Terwijl de vechtwagens terugvluchten naar hun dekkingen, wordt ook de 2e linie door het vijandelijke vuur gegrepen en teruggedreven. De aanval, zoo schitterend ingezet, is jammerlijk mislukt. De aanval wordt opnieuw georganiseerd en zal op den 19en October plaats hebben. De artilleriesteun is van eenzelfde karak ter als op den 16en. Alleen zal, behalve de vuurconcentratie op den Z. rand van LA SELVE, een vuurwals de infanterie van haar uitgangsopstelling af tot aan het dorp voorafgaan. Vecht wagens zullen aan de actie dezen keer niet deelnemen. Het uur U is bepaald op 10.30. Precies op het vastgestelde uur barst het Fransche Artillerie vuur los en gaat de infanterie voorwaarts. Doch thans is de 2e linie dicht op de le linie opgesloten. Zij zal haar afstand tot deze eerst nemen, nadat de zone van de Duitsche art. afslui tingsvuren is gepasseerd. Als deze dan ook losbarsten, doch later dan op den 16en, komen de projectielen op een verlaten terrein neer, want de le en 2e linie zijn al voorbij en hebben het dorp reeds bereikt. Om nauwelijks 11.00 is geheel LA SELVE en hoogte 103 in handen van de Franschen. We zien uit dit geval uit de practijk van den oorlog, dat de vijand op 16 Oct. 4 a 6 minuten te vroeg gewaarschuwd werd, dat een aanval aanstaande was. De verdediger kon daardoor eerder de art. afsluitingsvuren aanvragen, die thans zóó tijdig kwamen, dat de inf. aanval volledig werd afgeslagen. Bij de tweede aanvalspoging werd de vijand eerst gewaarschuwd door 33 Schets nr. 5 1 20.000 o 11,82 R.l.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 33