78 8. DE LEGERSCHIETWEDSTRIJDEN IN 1937. In de maand December 1937 werden wederom onder de auspiciën der Onderofficiers Schietvereeniging Oranje, welke vereemging gelijkertijd haar dertig jarig bestaan feestelijk herdacht, de gebruikelijke schietwedstrijden voor het Koninklijk Nederlandsch-Indische Leger gehouden, waaraan mede Tf^ninVliiVe Marine werd deelgenomen. Tf^nintliiVe Marine werd deelgenomen. geweer (karabijn) tusschen de korpsen met de volgende toespraak „Deelnemers aan de wedstrijden van de Onderofficiers Schietvereeniging „Oranje" „Ik heet U allen welkom, in het bijzonder degenen, die van verre zijn „gekomen, hen die behooren tot de Koninklijke Marine, het Korps Mariniers, [[de Korpsen Barisan, het Legioen van Mangkoe Negoro, de Reservekorpsen „van Oud-Militairen. „Voor Uw front wensch ik mijn gelukwenschen aan te bieden aan de „jubileerende vereeniging". (Zich wendend, tot den zich rechts van den Legercommandant opstellenden Voorzitter der O.S.V. „Oranje").- „Uw streven is voor het Leger van groote beteekenis. Uw arbeid stel ik „dan ook op hoogen prijs. Want niet alleen bevordert Gij daarmede de schietvaardigheid, maar bovendien, en vooral, de kameraadschap tusschen [[de korpsen van het Leger, de deelen van de Weermacht. Over het belang '.[daarvan behoef ik U, als soldaten, verder niets te zeggen. „De legerleiding is Uw bestuur daarvoor in hooge mate erkentelijk, „zoomede" Uw voorgangers, die het initiatief tot de oprichting hebben

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 78