79 „genomen en door hun doorzettingsvermogen hebben bereikt, wat thans is. „Zij hoopt, dat Uwe opvolgers in Uwe voetsporen zullen treden, opdat Uw „vereeniging bloeie tot in lengte van dagen, tot nut van de Weermacht". (Zich weder wendend tot de deelnemers). „Ik stel het op prijs, dat Gij in zoo grooten getale zijt opgekomen. Aan „die opkomst is een periode van ernstige oefening vooraf gegaan. Gij weet „het, anders neemt het van mij aan, dat Gij daarmede niet alleen Uw „schietvaardigheid hebt verhoogd, doch mede in U hebt versterkt de beste „eigenschappen, die een man kunnen sieren, eigenschappen die een man „tot een kerel makenrust, kalmte, zelfbeheersching, vastberadenheid „stiptheid, correctheid, discipline. Gij staat hier voor mij als goede schutters anders waart Gij niet gekomen en dan zeg ik U zoovele goede „schutters, even zoovele goede soldaten. Goed soldaat, dat is een eerenaam „En daarom geldt U in het bijzonder deze groet". (Z. E. bracht bij deze woorden het militair saluut). „Thans wensch ik U nog succes in den komenden vriendschappelijken „strijd. Dat Gij, zij het dan al niet met een prijs, zoo toch met voldoening „over het bereikte naar Uw korps terug moogt keeren met aangename „herinneringen aan genoeglijke dagen van kameraadschap onder wapen broeders". Nadat vervolgens de voorgeschreven wedstrijdoefening door Zijne Excel lentie was geschoten, ving de kamp tusschen de verschillende korpsploegen aan. Van den uitslag der wedstrijden, welke een bijzonder geanimeerd verloop hadden en waaraan zoowel door officieren als onderofficieren en soldaten werd deelgenomen, willen wij slechts dien der korpswedstrijden vermelden; deze luidt als volgt 1. Technisch Bataljon 23. 2. Werkplaatsen voor Draagbare 24. Wapens 25. 3. Ie Depót Bataljon 26. 4. Ve Bataljon Infanterie 27. 5. Kaderschool 28. 6. Koninklijke Marine 29. 7. Subsistentenkader Bdg. 30. 8. A. II Berg Artillerie 31. 9. lie Depót Bataljon 32. 10. lie Bataljon Infanterie 33. 11. Ie Marechaussee Bataljon 34. 12. IVe Bataljon Infanterie 35. 13. XVe Bataljon Infanterie 36. 14. IXe Bataljon Infanterie 37. 15. A. I. Veld Artillerie 38. 16. Kust- en Luchtdoel Artillerie 39. 17. XlXe Bataljon Infanterie 40. 18. 6e Afd. Mitr. en Inf.geschut 41. 19. R. H. XXIe Bataljon Infanterie 42. 20. Bataljon Pioniers 43. 21. Afdeeling Wielrijders 44. 22. 4e Afd. Mitr. en Inf.geschut 45. Xlle Bataljon Infanterie Ie Bataljon Infanterie XlIIe Bataljon Infanterie 4e Cie.-Inf. IX (Tjilatjap) Luchtdoel Artillerie le Afd. Mitr. en Inf.geschut He Mar. Bat. 3e Cie. XlVe Bataljon Infanterie 2e Afd. Mitr. en Inf.geschut Kust Artillerie Xe Bataljon Infanterie Ille Bataljon Infanterie Reserve Korps (Tjimahi) VlIIe Bataljon Infanterie A. I. Berg Artillerie Leg. Mangkoe Nagoro Reserve Korps (Poerworedjo) Depót Mobiele Artillerie Xle Bataljon Infanterie Korps Barisan (Pamakasan) Reserve Korps (Batavia) Subsistenten Kader (Soerabaja) Reserve Korps (Soerabaja). Wij wenschen der O. S. V. „Oranje" geluk met deze zoo geslaagde schiet- feesten en hopen dat haar ernstig en tot nu toe succesvol streven naar verhooging van de schietvaardigheid onzer militairen, ook in de toekomst rijkelijk beloond moge worden. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 79