80 9. UIT DE VAKTIJDSCHRIFTEN. Tactiek. Vewn. b ij den aanval. In het M.W. Oct. 1937 nr. 15 merkt gnl. Von Eimannsberger n.a.v. een artikel van Dr. Daniker o.i. terecht op, dat de inf. het hoofdwapen is gebleven, doch dat dit hoofdwapen niet in staat is gebleken tegen het overmachtige vuur van den verdediger voorw. te komen. Het gaat er nu om, d.m.v. gepantserde strijdmiddelen mogelijk te maken, dat het hoofd wapen, de inf., weder terrein kan winnen tegenover een vij. stelling. Aan het gebruik van vewn. in nauwe samenwerking met de inf. is het voordeel verbonden, dat steun van art. en ook van inf. wapens kan worden verkregen. Echter moeten de vewn. v.w.b. hun snelheid zich aanpassen aan den voetganger, waardoor hrrn 10 maal zoo groote snelheid niet wordt gebruikt. S. kan niet met deze methode instemmen. „Der Motor bleibt für die Zukunft die grosze Hoffnung. Der Kampfwagen aber nur in einer Ver- wendung, die seine Eigenschaften ausnutzt, also nicht als Hühnerhund der Infanterie." Gebruik van vewn. in Engeland. De Revue militaire générale vermeldt het volgende omtrent de taak van vewn. in E. Gedurende de beweeglijke beginperiode van den oorlog heeft de lichte div. tot taak den vij. te verhinderen tijdig gebruik te maken van zijn reserves. Zij ageert dan met de volgende middelenbombardementen in de diepte om aanvulling personeel en materieel te belettenvernieling copn. en vliegvelden. Voor vervulling van deze taak moeten vewn. gesteund worden door andere wapens, welke zoodanig georganiseerd moeten zijn, dat de div. als een homogene eenheid kan optreden. De vew. brig, vormt het offensieve gedeelte van de div. de taak der overige wapens is le. het verzekeren van de veiligheid, zoowel tegen luchtaanvallen als tegen grondtroepen; het verzekeren van de verbindingen naar achter tijdens den naderingsmarsch 2e. De verkenning verzekerengedurende den slag zorg dragen voor vew.bestrijding en voor bestrijding vij. pag. het veroverde terrein bezetten. De taak van elk wapen afzonderlijk wordt als volgt omschreven vliegdienstvk. en beveiliging tegen luchtaanvallen cavalerie vk. en uitvoeren van vernielingen dan wel dekking bij ver beteringen van het terrein (herstellingen) artillerie neutraliseeren steun verleenen vliegtuigbestrijding genie vernielingen en herstellingen. Op grond van het vorenstaande moet de lichte div. bestaan uit 2 brign., elk bestaande uit 1 reg. lichte vewn. en 2 reg. cav. op auto's 2 groepen gemech. veldhwn.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 80