83 van de vewn. dan zij vermoedelijk zullen presteeren. Wil men de snelheid meer benutten en meer in de diepte van de vij. stelling optreden, dan zal men dit met afzonderlijke pantserverbanden om een der vleugels moeten doen. In D. gaan meer stemmen op, welke voor nauwe samenwerking tusschen vewn. en inf. pleiten. In M.W. nr. 19 Nov. '37 zegt men hieromtrent het volgende n.a.v. een artikel van gnl. v. Eimannsberger. Volgens gnl. v. E. moet de doorbraak met vewn. geschieden, waarbij snelheid op den voorgrond staatmen wil sterke pantsers en door massa- inzet den afweer onder den voet loopen en daarna het succes uitbuiten dcor gemot. inf. Maar hoe zal die inf. dat doen? Het zal wel duidelijk zijn, dat gemot. inf. of inf. te voet eerst voorw. kan gaan, wanneer de stelling over een bepaalde diepte van vij. (inf.) is gezuiverd. Hiervoor zijn vewn. noodig. Gnl. v. E. wil daarvan niets weten omdat door deze, met de aanvallende inf. samenwerkende tanks, de snelheid niet wordt uitgebuit. De S. van het M.W. voelt veel voor de Fr. beginselen. Een kleine „Durchbruchtank" met minstens 20 mm pantser en dan een tactiek, welke berust op samenwerking tusschen pantsers, inf. en art. Hoe zal nu de door braak geschieden In de eerste plaats door steun van de art., een vuurwals, waarachter de vewn. oprukken om de doorbraak zelfstandig te bevechten. Op aanzienlijken afstand volgt dan de inf. met de begeleidende vewn. „Wenn überhaupt, so dürfte sich nur bei Ausbau dieser Taktik ein Durch- bruch erkampfen lassen." Als de eigen art. de „Durchbruchtanks" niet meer kan steunen, moet zulks gebeuren door gepantserde „Raupenartillerie". De vuurwals en de zware tanks kunnen echter de stelling niet voldoende zuiveren van vij. Het inzetten van zware inf.wapens zal meer tijd vorderen dan het gebruik van begeleidende vewn. Deze rijden op het vij. mitr.nest toe „und halten es mit Geschütz und M.G. nieder". De inf. volgt en doet met handgranaten en pistolen de rest. Eerst na volbrachte doorbraak komt men tot de actie met pantserverbanden en gemotoriseerde inf. „Richtig betrachtet, sind also die scheinbar so verschiedenen Auffassungen doch wohl zu vereinen, ja nur aus der Vereinigung wird eine erfolgreiche Zukunftstaktik entstehen können." Landingen. In La Revue Militaire Générale heeft overste Libéros een interessant artikel geschreven over het uitvoeren van landingen, door modern geor ganiseerde troepen. S. vermeldt hieromtrent het volgende. 1. 'Wanneer krachtige en snelle acties van den verdediger zijn te ver wachten, moeten voor de uitvoering van een landing minstens 3 divn. beschikbaar zijn. Om de landingsplaats te beveiligen, ook tegen vij. vd. art., moeten de voorste echelons 10 km worden vooruitgeschoven, d.w.z. zij zullen een front van 30 km moeten innemen. Hiervoor zijn 2 moderne divn. noodig1 div. blijft voor de eigenlijke actie over. Is het front in staat van verdediging gebracht, dan kan 1 div. aan de stelling worden onttrokken. (Ten einde geen te gunstigen indruk te verwekken, vestigen wij de aandacht op het door ons gecursiveerde gedeelte). 2. De steun van het luchtwapen kan niet op grond van krijgskundige voorbeelden worden bepaald. Overste L. neemt bij landingen buiten 'svij. bereik genoegen met de tot de landingstroepen behoorende vlgn. Staat echter weerstand te wachten, dan kan het aantal vlgn. nooit te groot zijn. Jachtvlgn. moeten zij het alleen tijdens de kritiekste momenten van de landing het luchtoverwicht bevechtenhet aantal vk. en bombar - dementsvlgn. zal van de omstandigheden afhangen. 3. Het gebruik van vewn. kan de taak van het le echelon aanzienlijk vergemakkelijken. Aan dit strijdmiddel zal de vernieling van de kustver dedigingsorganen toevallen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 83