84 Bij nacht moeten dan pontons voor het overvoeren der tanks worden neer gelaten. Voer het aanbreken van den dag gaat het eerste echelon, bestaande uit lichte vewn., waarbij eenige inf., aan land. Hierbij geen art. steun eerst bij het aanbreken van den dag beschermende vuren van den scheepsart. Vij. waarnemingpsunten inn velen. 4. Groote sterkte der echelons is gunstig. S. propage: rt het gebruik van „cargos d'assaut" van groote tonnage, waarmede gelijktijdig 20 voertuigen (vewn., kanonnen, enz.) kur.nen worden vervoerd. Deze vaartuigen mo ten gepantserd en bewapend zijn. 5. De voorbereidende art.vuren kunnen worden vervangen door het optreden van vewn. de directe art.steun wordt verzekerd door de met het 2e echelon gelande art. vij. art.bestrijding en art.vuur op groote afstanden vervangen door bombardementen uit vlgn. slechts de bescher mende vuren blijven een taak van het scheepsgeschut. 6. Vlgn. kunnen de volgende taken vervullenluchtoverwicht ver zekerenbombardeeren van vij. vlg.bascs, bijn. en reserv. s arf.waarr.e- mingsdienst, zoowel voor het leger als voor de vlootvb. en vk. vlieg- dienstvernielingsdetachementen neerlaten achter 's vij. front of op den vleugel. Inzet art. b ij ontmoetingsgevecht. M.b.t. vorenvermeld onderwerp huldigt men in Rusland de volgende beginselen 1. Het ontmoetingsgevecht kenmerkt zich door onbekendheid met en veranderlijkheid van de toestanden; een snelle en gemasseerde inzet der art. is daarom wenschelijk. 2. Om zoo goed mogelijk te verzekeren, dat men de keuze van het terrein heeft, is het vooruitschuiven van een afd. bestaande uit verschillende wapens (gemetoriseerde eenheid, benevens cav.) noodig. 3. Een snel vuuroverwicht is noodighet vuur van een bij. moet 10 min. na uitgifte van het bevel kunnen worden geopend. De art. van de hoofdmacht moet zich binnen 2 uur vuurgereed melden. 4. Voor het snel afgtven van krachtige vuren is het gewenscht, dat meer dan de helft der art. bij de voorhoede wordt ingedeeld. 5. Indeeling van enkele stukken bij inf. onderdeelen is noodzakelijk art.cdt. en waarnemers tijdens den marsch zoover mogelijk naar voren. 6. Als vb.middel tusschen inf. en art. worden lichtsignalen gebruikt. 7. Bij de onder 2 genoemde vk.troepen worden, naar gelang van de sterkte, 1 tot 2 bijn. ingedeeld indeeling van enkele stukken bij bepaalde onderdeelen is mogelijk. 8. Voor het steunen, van den hoofdaanval is 3/4, zco niet de geheele art. noodig. D. Wehr. Heft. 42 Oct. '37. d. V. Infanterie. Deutsche Wehr. nr. 41 en 43. De bekende luit.kol. van den Zwitserschen gnl. staf Dr. G. Daniker levert in deze nrn. een artikel over Defensive und offensive Feuerkraft". S. behandelt hierin de vraag in ho' verre het vuur uit de versch.wapenen in tactischen zin speciaal waarde heeft voor offensief dan wel voer defensief optreden. De rasante werking van geweren en mitr. „drückt auf den Boden und nagelt dort fest". Iedere bodemverheffing geeft dekking; het gebruik van de schop is dan ook het gevolg geweest van dit vuur. Het ondersteunen van den aanval d.m.v. geweer en mitr. vuur geeft altijd moeilijkheden,

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 84