89 De snelle inzet van de art. wordt vergemakkelijkt door snel, doch niet temin nauwkeurige en vroegtijdig uitgevoerde verkenningen alsmede het naar voren doen gaan van cdtn. en waarnemers. De grondslagen voor deze verkenningen verkrijgt de D. A. C. behalve van de door den div. cdt. uitgezonden vk.afdn. van een niet nader aangeduide „besonderen artil- leristischer. Fernaufklarung" (n.h.v. zijn de beide soorten van art. vkn. te vergelijken met hetgeen bij ons wordt verstaan onder vk. van stl.- en wg.mogelijkh.eid eener-, van stln. en wgptn. anderzijds). De inzet van de art. zelve dient te beoogen het spoedig verkrijgen van het vuuroverwicht. S. vermeldt de eischen, dat het vuur van enkele bijn. binnen 10' na ontvangst van het bevel moet kunnen worden geopend (blijk baar dus van reeds in stl. staande bijn.) en dat de ontwikkeling van de art. binnen het raam van de div. in 30' meet zijn voltooid, terwijl de art. van het gros binnen 2 uur tot vuren gereed dient te zijn. In het verdere verloop van den strijd dragen tot het verkrijgen van het vuuroverwicht bij 1. het gebruik van art. massa's „nahe der Front"; 2. het ingrijpen van verdragende art. in het gevecht van de voorhoeden 3. de snelheid van uitvoering der opdrachten en 4. een geëigende vuurleiding. De samenwerking inf.-art. wordt bemoeilijkt door het beweeglijk karakter van het gevecht. Daarcm is toevoeging van enkele stukken aan verschillende eenheden in voorste lijn noodigevenzoo, dat de inf.- en art. offn. van elkanders opdrachten op de hoogte zijn. De voorste lijn wordt aangegeven met lichtkogels, hetgeen de nauwkeurige wg. echter niet kan vervangen. Daarom dienen de wgpn. in de nabijheid van de inf. te liggen, terwijl de afstanden van daar tot de bijn. zoo klein mogelijk dient te worden gehouden; de vuuropening ligt in de hand van de „einzelnen Art.führer" (het zou belangwekkend zijn, te vernemen, hoe ver hiermede gegaan wordt, doch dit is door S. helaas niet vermeld). Voor de als techn. vk. aangeduide verrichtingen beschikt elk reg. L.K.art. (zie W.J., I.K.V., 1936, blz. 102) over een wg.afd. bestaande uit 1 geluid-, en 1 lichtmeetbij., 1 meetbij., 1 weerstation en 1 photografische werkplaats. Elk reg. div.art. bezit een meetsie. en een weerstation, terwijl bij zelfstan dige detn. een gemengde vk.bij. wordt ingedeeld, bestaande uit een geluid en een lichtmeetsie. benevens een meetsie. Deze vk.afdn. en bijn. marcheeren bij de voorste afdn. van de voorhoede, richten zich tijdens den opmarsch in en moeten geheel in werking zijn als de art. van het gros gereed is tot ingrijpen. Hun gebruik wordt behoudens in het ontmoetingsgevecht geregeld door den Cdt.-L.K.art. De art. ingedeeld bij vk.afdn. bestaat naar gelang van opdracht en sterkte dier afdn. uit 1 a 2 bijn. in het gevecht is indeeling van enkele stun, bij onderdeelen van de vk.afd. mogelijk. Deze art. wisselt veelvuldig van stl. teneinde den vij. in het duister te doen tasten omtrent de sterkte en vij. gevechtshandelingen uit te lokken. Bij zelfstandige detn. ter sterkte van 1 cie. tot 1 bat. worden ingedeeld 1 bij. of afd. reg.- of div.art., enkele stun, van mdb. kal., het bat.gs. (zie I.M.T. 1937, blz. 1139), pa.gs., aut. ld.karn. en enkele art.vliegers. Een deel van de art. wordt ingedeeld bij de lagere inf. eenheden en treedt in het algemeen op, zooals hiervoor omtrent de art. bij vk.afdn. is aangegeven. Laat de sterkte van de bij de voorhoede ingedeelde art. zulks toe, dan verdient het aanbeveling, bij elke cie. een bij. in te deel en; de rest blijft onder de bevelen van den cdt. van de voorhoede-art., die onder bepaalde omstandigheden een deel in afwachtingsopstelling plaatst. Het voornaamste doel vormen 's vijands levende strijdkrachten zooals reeds aangegeven is de vuurleiding sterk gedecentralisaseerd. De hoofdaanval wordt ondersteund door van dan wel de geheele be schikbare art. Teneinde den voor de voorbereiding van dezen steun benoo- digden tijd z.v.m. te bekorten, zal de art.cdt. zich doorloopend op de hoogte houden van de plaats van de niet op zijn last ingezette bijn.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 89