3. LAWRENCE WASZMUSZ TEGENSPELERS door G. TH. SLOTHOUBER, Gep. Kolonel der Artillerie. (Vervolg. Zie I.M.T. 1937 Nr. 12). III. Lawrence. (Vervolg). De oorlog was ten einde De Arabieren hadden, vóór nog de Engelsch-Fransche troepen dat konden doen, na Damascus ook nog Beiroet en Aleppo bezet, en vertrouwend op de beloften van de Britsche Regeering kon Faisoel de toekomst van Arabië met gerustheid afwachten. Allenby verdeelde het op de Turken veroverde gebied in drie militaire zones: Palestina onder Britsche administratie, de Syri sche kuststrook onder Fransche, en Oost daarvan van Aleppo over Damascus naar Akaba onder Arabische administratie. Den 7en November 1918 gaven de Fransche en Britsche Regee ringen ter bevestiging van hun toekomstige politiek de volgende gemeenschappelijke verklaring uit „Het door Frankrijk en Groot-Brittanië beoogde doel is de volledige en bepaalde vrijheid van de zoo langen tijd door „de Turken onderdrukte volken, en de instelling van natio- nale gouvernementen en administration, welke hunne auto- „riteit ontleenen aan het initiatief en de vrije keuze van de ingeboren bevolking. „Ten einde deze bedoelingen te vervullen stemmen Frank rijk en Groot-Brittanië overeen in het verlangen om de „vorming van nationale gouvernementen en administratiën „aan te moedigen en daarbij steun te verleenen in Syrië en „Mesopotamië. „Verre van te wenschen om de volken van deze gebieden „deze of die instellingen op te dringen, hebben de Regee- „ringen geen andere bedoeling dan door hun steun en prac- „tische hulp de normale werking te verzekeren van de „gouvernementen en instellingen, welke deze volken vrijwillig „in het leven hebben geroepen". 12 „With 2000 years of examples behind „us we have no excuse when fighting, „for not fighting well". Lawrence.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 12