menschen wonen Zouden dan in onzen tijd van volmaakter methoden in dit gebied niet Arabieren en Joden te zamen in ruimte kunnen leven Engeland zal echter van zijn imperialistische politiek in de Nabije Oost moeten afzien, daar helpt niets aan. Het moge een boetedoening zijn voor de schuld, welke het terzake in de na- oorlogsche jaren op zich heeft geladen. En het begrijpe, evenals wij allen, dat eerst op den dag, waarop alle Joden thuis zullen zijn gekeerd, het Jodenvraagstuk zal zijn opgelost, en het antisemietisme van de wereld zal zijn verdwenen. Wordt vervolgd 28 BOEKAANKONDIGING. Bij het Departement van Oorlog verscheen het boekwerk „Verzamelde voorschrijten betreffende het vervoer in, alsmede van en naar N ederlandsch- Indië voor het Koninklijk Nederlandsch-Indische Leger" (V.V.V.), uitgave 1937. Het ruim 750 bladzijden tellende boekwerk, samengesteld door den Kapi tein der Militaire Administratie L. F. Elzenga met medewerking van den Eersten Luitenant der Militaire Administratie F. A. B. Erkelens, is een overzichtelijk samengestelde verzameling van alle op het gebied van reizen en vervoer thans van kracht zijnde bepalingen. Het in linnen band gebonden boekwerk bevat een uitgebreid alphabetisch register, hetgeen het naslaan van de desbetreffende bepalingen ten zeerste vergemakkelijkt, terwijl voorts waar inoodig de voorkomende bepalingen uitvoerig zijn toegelicht. Het voorziet dan ook in een lang gevoelde behoefte vooral voor hen, die geregeld met de toepassing van de reisvoorschriften bemoeienis hebben. In verband met de omstandigheid, dat een ieder gedurende zijn diensttijd herhaaldelijk bij overplaatsingen en in commissie-zendingen, a.a. met deze voorschriften te doen heeft, kan voorts een persoonlijk bezit van dit boek werk van veel nut zijn, waarbij wordt opgemerkt, dat de prijs voor de aanschaffing geen beletsel behoeft te vormen. Deze bedraagt nl. voor militairen 1.50 en voor niet-militairen 2.80. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 28