4. NIEUWS VAN HET DEPARTEMENT VAN OORLOG. INFANTERIE: 1. Rekening houdende met de gestegen en in de naaste toe komst nog verder stijgende behoefte aan kader werden in 1937 ruim 1000 leerlingen toegelaten tot de Kaderschool te Magelang. Aangezien huisvesting aldaar van een zoo groot aantal leerlingen moeilijkheden opleverde, werd besloten, den cursus 1937-1938 voor opleiding tot sergeant-majoor-instructeur te Djokjakarta te houden; de leerlingen blijven nochtans behooren tot de Kader- school te Magelang. Dat ten behoeve van deze groote opleidingen veel meer instructie-kader dan normaal noodig is, spreekt vanzelf. Het zelfde geldt voor de depotbataljons, waarbij het aantal recru- ten verre boven het normale uitgaat, en eveneens voor de afdee- lingen mitrailleurs en infanteriegeschut. Dat daardoor het tekort aan kader bij den troep zich tijdelijk sterker doet gevoelen, is een omstandigheid, die, terwille van de voorziening van het wapen met alle moderne strijdmiddelen, dient te worden aan vaard. 2. Als gevolg van de omstandigheid, dat de aantallen en de soorten der bij de infanterie ingedeelde wapens zich reeds be langrijk hebben uitgebreid, welke uitbreiding binnen afzienbaren tijd zal worden voortgezet bij de tenuitvoerlegging van de plannen tot het brengen van de bewapening op het thans ook in het buitenland alom noodig geachte peil, werd de behoefte gevoeld aan uit een ballistisch en algemeen wapentechnisch oogpunt beter onderlegde infanterie-officieren. Ten einde t.g.t. over zoodanige officieren te kunnen beschikken, werd in de maand October een tweetal luitenants der infanterie naar Nederland uitgezonden voor het volgen van een cursus voor hoogere technische vorming. 3. Nog in de laatste maanden van het jaar 1937 werd over gegaan tot gedeeltelijke indienststelling van den mitr. Inf. M.30 (12.7 mm) en het daarbij behoorende motormaterieel. Het wapen verschiet normaal in automatisch vuur (met vuurstooten) een projectiel, bestaande uit een gehard stalen kern, omgeven door een tombak mantel. De patronen worden bij 100 stuks in vlinders geplaatst en zoo tot een band vereenigd. De 12.7 mm mitrailleurs worden langs den weg vervoerd op autoletten van deze voertuigen af kan zoowel tegen vliegtuigen 146

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 44