ziekten nog niet ontgroeid, terwijl, zooals hiervoren aangetoond, de bedrijfszekerheid in de tropische hitte gering bleek. Vliegtuigen zijn meest gebruikt voor kartografische en verken ningsopdrachten, de Bol. verkeerstoestellen voor transportdoelein den. Luchtgevechten hebben practisch niet plaats gehad. Bombardementen in het achterland zijn niet uitgevoerd, ver moedelijk uit vrees voor represailles van de nabuurstaten, wien deze oorlog een doorn in het oog was. (Slot). 162 Gebezigde bronnen. M.W. 1934 nr. 10, 14, 17, 19, 20, 40, 41 en 48. M.W. 1935 nr. 31, 33, 35 en 40. R. des T.C. 1935, Jan./Feb., Mrt./Apr. W.u.W. 1936, nr. 1. Mav. 1934, nr. 11. S.M. 1934, nr. 8. B.B.S.M., Nov. '35. ORGAAN N. I. O. V. Het November-nummer opent met een artikel van „v. R." over Ruslands politieke oogmerken. „W. v. K." geeft het slot van een vertaling uit „L'Infanterie de la Victoire", handelende over den slag bij Reims. In „Grepen uit den Atjeh-oorlog" schetst kolonel b. d. J. C. A. Bannink ons de verovering van Batoe Iliq. Luit. C. Lips geeft aanwijzingen voor het bouwen van hindernissen en parcoursen t.b.v. springconcoursen, waarbij een 14 tal foto's. In „Vergeet de oorlogservaring niet" geeft „V" enkele artikelen uit het Militar Wochenblatt weer, waarin verschillende omstandigheden worden aangehaald, welke zich in den oorlog wel, doch bij manoeuvres niet doen gevoelen. Daarna treffen wij nog aaneen behandeling van het K.B., waarbij de nieuwe avondkleeding voor officieren is ingevoerd, „Mededeelingen van het hoofdbestuur", „Veranderingen" en „Uit pers en periodiek". In het December-nummer vervolgt „v. R." zijn artikel over „Ruslands politieke oogmerken". Kolonel b. d. J. C. A. Bannink behandelt in „Grepen uit den Atjeh- oorlog" thans enkele episoden uit het begin van den Atjeh-strijd. „F" vangt een artikel aan over „De voorzieningen voor de Italiaansche troepen tijdens den Abessynischen oorlog". „België in de branding" door luit. Zuyderhoudt geeft een inzicht in de moeilijkheden van België m.b.t. den strijd tusschen Vlamingen en Walen. Na een bespreking van de nieuwe bezoldigingsregeling voor de officieren van het K.N.I.L. sluit het nummer met de rubrieken„Mededeelingen hoofdbestuur", „Veranderingen" en „Uit pers en periodiek". d. V.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 60