c. 1 kist, waarin het kleine laboratorium, d. 4 kisten gemerkt A, B, C en D, waarin verpakt verschillende instrumenten en utensiliën, onmisbaar bij een richtige uitoefe ning der geneesmiddelenbereiding. Zoo bevat kist C een compleet destilleerapparaat. ad a. (de recepteertafel). Deze omvat 2 X 14 kisten van 43 X 45 X 45 cm, elk voorzien van een schuifsluiting, welke met een gewoon kastslot gesloten kan worden. Bij de opstelling worden eerst alle schuiven, op 4 na, verwijderd. 14 kisten (de onderste) zijn aan de bovenzijde voorzien van vierkante plank, welke past in een overeenkomende ruimte, aangebracht in de onderzijde van de 14 bovenste kisten, zoodat wanneer eenmaal de recepteertafel is opgesteld, van verschuiven geen sprake meer is. Van de 14 bovenste kisten is het bovenvlak zwart gebijtst, op de wijze als dit met laboratoriumtafels geschiedt. De 14 onderste kisten worden, indien noodig, geplaatst op een los mee te voeren stel balken, dat genummerd in elkaar gezet, een bodem vormt, waarop de recepteertafel komt te rusten. Heeft men de beschikking over een ruimte, waarin zich een goede vloer bevindt, dan kan het balkenstel worden gemist. Is de recepteertafel opgesteld, dan ziet men dus een tafel, waar van 4 van de 8 hoekkastjes met schuiven gesloten zijn. In deze kastjes bevinden zich ampullen en aether ad narcosin. Vier kastjes bevatten laatjes voor het opbergen van kurken, potjes, doosjes enz.. De overige kisten (kasten) bevatten rekken voor ampullendoozen, bakken voor medicijnflesschen, schuifladen voor glaswerk, mortieren, schalen saniteits enz.. Al deze artikelen zijn zoodanig verpakt, dat alles na gebruik weder in den kortst mogelijken tijd kan worden opgeborgen, zonder dat bij het ver voer voor breuk behoeft te worden gevreesd. De aanwezige medi cijnflesschen zijn reeds gespoeld en van kurken voorzien. De resteerende ruimte is benut voor het onderbrengen van verband middelen, blikken met tabletten, utensiliën en instrumenten, als balansen enz. De 28 kisten, welke te zamen de recepteertafel vormen, zijn genummerd, elke kist heeft dus haar vaste plaats in het systeem, zoodat nadat de vrachtauto's op de plaats van bestemming zijn aangekomen, het kistsysteem in elkaar kan worden gezet en direct met recepteeren kan worden begonnen. Geen getimmer van rekken voor geneesmiddelen, van tafels enz. De kisten A, B, C en D en de kist van den opstand kunnen voor tafel worden ge bruikt, zoodat met de opvouwbare houten tafeltjes voldoende tafelruimte beschikbaar is. 169

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 67