X 45 cm, totaal 161 kisten, benevens 20 kistflesschen van 11 liter inhoud, waarin gedestilleerd water, brandspiritus, spiritus fortior, zeepspiritus, gasoline en instrumentenvloeistof. De 33 kleine kistjes voor 12 bierflesschen zijn zoodanig inge richt, dat de 12 flesschen er zonder eenige verpakking in geborgen kunnen worden zonder dat er kans op breuk bestaat. De flesschen zijn, voor zoover de inhoud toelaat, gesloten met een gummi overslagkurk. Van deze wijze van sluiting is bij verschillende andere flesschen uit den voorraad eveneens gebruik gemaakt. De 17 buitenmodel kisten zijn geen kastkisten en wijken in grootte af van de overige 111 kisten in verband met haar inhoud (celstofwatten, Engelsch pluksel, verbandkatoen, blikken met wandluizenmiddel, kreoline, liquor kresoli saponatus, oxydum calcicum) De kastkisten zijn daarom zoo practisch in gebruik, omdat zij als gewone pakkisten vervoerd kunnen worden, doch wanneer zij eenmaal opgestapeld zijn een vaste serie stapelkisten vormen, welke met deuren geopend kunnen worden, zoodat opschuring op de meest economische wijze (op elkaar) kan geschieden. Een maal volgens nummer op haar plaats gezet, vormen zij een gemak kelijk overzichtelijken voorraad genees- en verbandmiddelen, kastgewijze verpakt. Al naar gelang van de ruimte kunnen deze 111 kisten 3, 4 of 5 hoog worden opgestapeld, in 1 of meer rijen. De handige inhoudstabellen, bij de veldapotheek gevoegd, ver gemakkelijken het overzicht van de geheele apotheek plus voor raad. Zoo is bijgevoegd een alphabetische inhoudsopgave van de voorraadkisten met verwijzing naar kistnummer (eventueel nog naar het nummer van de lade in de kist); een inhoudsopgave van de voorraadkisten volgens nummer, alsmede het gewicht van de kisteen alphabetische inhoudsopgave van den opstandeen alphabetische inhoudsopgave van de 28 tafelkisten plus die van de kisten A, B, C en D een inhoudsopgave van de tafelkisten volgens nummer, alsmede het gewicht der kisten. Voorts is de veldapotheek uitgerust met stormkinglantaarns, kaarslantaarns met rood kruis, roode kruisvlaggen en nationale vlag, opvouwbare tafels, stoelen en krukjeswaschkommen, em mers, handdoeken enz.. Mede behooren bij een veldapotheek 2 complete tenten van Vliet. Na aankomst der vrachtauto's op de plaats van bestemming kan, wanneer de apotheek in een huis of gebouw wordt onder gebracht, deze geheel gebruiksklaar met voorraad en al door 10 man in IV2 uur worden opgezet. Moeten de tenten van Vliet worden gebruikt, dan dient hiervoor nog 1 a 1% uur extra te worden berekend. (Slot). 172

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 70