191 Wij teekenen hierbij aan, dat o.i. de moeilijkheid van het evenwijdig stellen overdreven wordt. Het vraagstuk of de sie. dan wel het stuk de vuureenheid moet vormen, is niet op te lossen zonder de geheele bewa pening in beschouwing te nemen. In het algemeen kan hieromtrent worden gezegd, dat het vermogen van den mrt. groot genoeg is om als vuureenheid op te treden en dat hierdoor meer gebruikelijkheden ontstaan. Als nadeel staat hiertegenover een duurdere organisatie. Veio. contra vew.vew. contra pag. In de Revue des troupes coloniales van Juli 37 is uit The Royal Tank Corps het volgende opgenomen. Vew. contra pag. Zoodra een stuk pag. wordt waargenomen, moet de vew.formatie zich waaiervormig verspreiden en trachten het wapen plotseling van verschil lende zijden aan te vallen. Deze actie moet de vew.bemanning zoodanig zijn ingeprent, dat zij binnen den kortst mogelijken tijd kan worden uit gevoerd, voordat de middelbare tanks aankomen. Vew. contra vewn. Deze strijd wordt zeer moeilijk geacht, doch rust op het grondbeginsel, dat z.s.m. van de vuurkracht gebruik moet worden gemaakt. Om dit resultaat te verkrijgen, moet de bemanning snel, bijna automatisch handelen de schutters zullen zich er op toeleggen binnen den kortst mogelijken tijd het meest werkdadige vuur af te geven nauwkeurige richting, juiste afstand, vuursnelheid enz. Verrassing verhoogt de kans op succes aanzienlijk. In groote mate hangt het succes van den cdt. af, die moet zorgen voor een goede gevechtsformatie en een juist gebruik van rookschermen, benevens voor het regelen van de snelheid. Jap. gemot, lichte inf. div. De Jap. lichte inf. div., bestemd voor verkenning en beveiliging, wordt op auto's vervoerd. Zij zou bestaan uit een staf, 2 regn. inf., 1 gemech. reg. en 1 reg. art. Bij de reg. inf. zijn o.a. 12 pantserafweermitrn. ingedeeld. Het gemech. reg. bestaat uit een vew. bat., een gemot. inf. bat. en een bat. lichte inf. Aantal gepantserde voertuigen 30 vewn., 12 paun. In totaal is de div. sterk 10.500 man, 1000 auto's en 50 gepantserde voertuigen. Die Kraftfahrkampftruppe Heft 11 1937. Vuurkracht en stootkracht van vewn. In D. Wehr. 1937 Heft 48 behandelt Dr. Wolterik de vraag, wat van den vew. het voornaamste is, zijn vuurkracht of zijn stootkracht een niet vurende tank zou een bloote bedreiging worden genoemd. Ook heeft het jonge Japansche tankvoorschrift, dat aan tanks, welke niet meer kunnen vuren, voorschrijft den aanval voort te zetten, ernstige critiek ondervonden. S. is het met dezen gedachtengang niet eens en wil de tank niet als een beweeglijk en gepantserd mitrailleursnest beschouwen. Niet door vuur kracht, maar door stootkracht zal de vew. de afstootende kracht der vij. mitrn. overwinnen hij zal de hindernissen voor de vij. hoofdweerstands- lijn opruimen en de daarachter opgestelde mitrn. „zusammen walzen", zoo dat voor de inf. „gaten" in het vuurgordijn van den verdediger ontstaan. „Und wenn man heute einem Panzerabwehrschützen fragt, was er für gefahrlicher halt, die M.G.—Wirkung oder die Walzwirkung des Tanks, so wird m.K die Antwort regelmaszig zugunsten der letzteren ausfallen". Toch zijn de wapens niet overbodig bijv. bij een verrassenden aanval op staven e.d. zijn zij veel waard. In elk geval zijn zij voor zelfverdediging noodig. Een uitgesproken aanvalsmiddel vormen zij (de wapens) echter niet.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 89