195 Hij eischt van te voren vastgestelde regelingen en een uitvoering door speciaal voor de munitie-aanvulling ingedeeld personeel (unites de ravi- taillement). Als zoodanig acht hij noodig per de. 1 o.o., 2 korporaals en 12 man (3 per sectie, d.w.z. 1 per fus. mitr.). Deze, in vredestijd reeds bestaande en geoefende groep heeft tot taak de munitie te vervoeren van den munitiepost van de cie. naar de in gevecht zijnde sien. per bat. 1 adj. o.o., 1 toegevoegd o.o., 2 korporaals en 24 man. Deze groep beheert het munitiedepót van het bat. en is belast met het vervoer der munitie tusschen het munitiedepót en de munitieposten. per reg. 1 off. met o.on., 4 korporaals en 24 man, waarbij ingedeeld een vuurwerker, als vaste kern, welke z.n. is uit te breiden met manschap pen van de reg. reserve en pioniers. Deze groep gaat niet verder naar voren dan de munitiedepóts der bataljons. De werkwijze dezer groepen wordt in het kort belicht, waarbij wordt opgemerkt, dat de aanvulling onder vij.vuur het toepassen van velerlei methoden zal noodig maken, zooals het werpen van munitietasschen, het naar voren trekken door middel van touwen, enz. S. besluit met eenige cijfers inzake munitieverbruik en een conclusie, waarin de noodzakelijkheid, om een voortdurende munitie-aanvulling te verzekeren, nogmaals wordt onderstreept. v. S. Artillerie. Organisatie. Het Oct.-nr. van de R.d'Art. geeft vrij gedetailleerde gegevens over de Duitsche artillerie. A. Algemeen. De D. divisie telt aan artillerie 1 reg. lt.art. met paardantractie a 3 afdn. a 3 bijn. 4 X 10,5 hw. 1 reg. zw.art. bestaande uit 1 afd. met paarden- en 1 afd. met motortractie, elke afd. a 1 bij. 4 X 10,5 L en 2 bijn. a 4 X 15 hw. 1 gemot, wg.- en terreinmeetafd. bestaande uit 1 geluidmeetbij., 1 licht- meetbij. en 1 weer- en terreinmeetbij. De div. beschikt niet over organiek daarbij ingedeelde ld.art. B. De lichte bij. bestaat uit: 1. Staf le groep bij.cdt., 1 off.-verkenner, 2 paardenhouders 2e groep 2 o.on (bedienaren schaarkijker en hoekmeetinstrument) c.-vb.gp. en 1 paardenhouder 3e groep 1 o.o. (bedienaar hoekmeetinstrument) en 1 paardenhou der 4e groep3 brd. tftn. en 3 brd. ratftn., ieder met handpaard. 2. Vb.gp. 1 voertuig, bestaande uit voor- en achterwagen, getrokken door 6 paarden, waarop 2 rekenaars, 2 ra.tftn. en 4 tftn. en bevattende bevelsmiddelen en vb.materieel, t.w. seinmaterieel, 1 ra. station, 7 rollen a 1 en 8 rollen a km kabel benevens 4 telefonen 1 licht voertuig, als voren, doch getrokken door 4 paarden waarop 5 tftn. en tf. mat. als hiervoor opgegeven. 3. Gv.bij. Bij.off., ordonnans, luchtverkenner, 1 sie.cdt. met hoekmeetinstru ment, 2 sien. a 2 hwn, elk getrokken door 6 paarden, cdt. voorwagens; per stuk 12 schoten. 4. le afd. G.T. 2 sien. a 2 caissons (a 6 paarden)2 mitm. per stuk 54 schoten 5e. 2e afd. G.T. 2 sien. a 2 caissons of treinvoertuigen, bespannen met 3 a 4 paarden; per st. 54 schoten. (In totaal per bij. dus 480 schoten). 6. B.T. 1 keukenwagen, 2 bagagevoertuigen, 1 goederenwagen; handpaarden. De per afd. ingedeelde gemot, mu.col. vervoert per bij. 456 schoten; hoeveel schoten de gemot, div.mu.col. bevat, is niet aangegeven. De munitie bestaat uit gn. met schok- en tijdschokbuizen en voorts uit rookprojectielen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 93