rubberbanden. Daarvan dienen op ware grootte teekeningen te worden gemaakt, waarbij speciaal gelet moet worden op afdrukken van fouten en defecten in den band. Met behulp van één en dezelfde fout in den band kan men den omtrek daarvan meten deze bedraagt nml. den afstand tusschen twee overeenkomstige afdrukken op den weg. Bij de teekening dient vooral te worden vermeld, of de afdruk ken zijn van de voor- dan wel van de achterwielen. Bij verkeersongelukken ware vooral te letten op de remsporen, deze dienen te worden opgemeten en evenals andere gegevens op een situatieschets te worden vastgelegd. Heeft men een fototoestel bij de hand dan waren, alvorens tot fotografeeren over te gaan, de rem- en andere sporen van belang met kalk, meel a.a. te bestrooien. Bij het maken van foto's mag men echter de situatieteekening niet achterwege laten immers, mocht de foto mislukken, dan heeft men tenminste nog een tee kening ter overlegging. Bij het opmaken van het proces-verbaal dient men duidelijk maar kort te zijn. Geen lange volzinnen, maar korte, steeds weer op een nieuwen regel aan te vangen zinnen. Alle handelingen z.v.m. vermelden in chronologische volgorde, waarbij er om gedacht moet worden, dat de volgende punten goed naar voren komen b.v. Door wie(n) geconstateerd (Jansen, Willem, Eur. Sgt. der Infanterie Alg. Stb. Nr van het detachement te bij besluit van den Resident der Molukken ddNrbelast met de functie van Inspecteur van Politie 2de klasse). Waar (de juiste plaats opgeven). Wanneer (datum, tijd). Door wien gepleegd (dader, daders, mededaders, enz.). Welk misdrijf. Waarmee gepleegd. Waarom en hoe gepleegd. Voor aanhef en onderteekening wordt overigens verwezen naar het P.V. behoorende bij het hoofdstuk „huiszoeking". HET MAKEN VAN AFGIETSELS VAN VOETAFDRUKKEN. (Uit W. Polzer vertaald door C. A. Muller en F. N. van Vliet, Inspecteurs van Politie te Rotterdam). 1. Geen afgietsels maken zonder tevoren een nauwkeurige meting te hebben verricht en een nauwkeurige teekening (zoo mogelijk een foto) te hebben gemaakt. 2. Steeds de duidelijkste afdrukken, zoowel van den rechter- als van den linkervoet, tot het maken van een afgietsel uitzoeken. 231

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 23