De Engelsche snelle divisie (hierna aan te duiden met „zware" divisie) bestaat uit de volgende hoofdonderdeelen2 snelle bri gades, 1 licht pantserregiment, 1 afdeeling pantserauto's, 3 batte rijen gemotoriseerde artillerie en overige hulpwapens en diensten. De snelle brigade bestaat uit 2 lichte cavalerie-pantserafdeelingen (elk van 50 tot 60 bchte vechtwagens) en 1 gemotoriseerd bataljon infanterie. Het lichte pantserregiment vormt de hoofdstootkracht van de divisie en bestaat uit 1 licht vechtwagen-bataljon en 3 gemengde vechtwagen-bataljons te zamen 130 lichte, 60 middelbare en 24 zg. begeleidingsvechtwagens.1) In totaal telt de Eng. zware divisie ruim 400 vechtwagens van het lichte en middelbare type. De Russische „zware" brigade bestaat uit 200 vechtwagens, 40 pantserauto's, 1 gemotoriseerd bataljon, 3 batterijen gemo toriseerde art. en verdere hulpwapens en diensten. De gemotoriseerd-gemechaniseerde troepenverbanden met voor namelijk een verkenningstaak ontwikkeld uit de cavalerie divisies treffen wij aan in Frankrijk, Italië en Amerika, terwijl België tot motoriseering en mechaniseering van zijn cavalerie divisies overgaat. Om een indruk te krijgen van het aantal ingedeelde vecht wagens, pantserauto's enz. bij een dergelijke snelle eenheid, moge als voorbeeld dienen de samenstelling van de Fransche division légere n.l. 100 pantserauto's, 4 gemotoriseerde bataljons (dragons portés), 70 vechtwagens, 9 batterijen art. en verdere hulpwapens en diensten. Bij vergelijking met de Engelsche en Russische zware eenheden valt het verschil in het aantal ingedeelde vecht wagens op. De opdrachten, wélke aan deze snelle troepenverbanden worden gegeven, komen overeen met die, welke vroeger aan de groote cavalerie-eenheden werden toegewezen t.w. opheldering, beveiliging op grooten afstand van gemotoriseerde verbanden, versluiering, afsluiting van défilés, beveiligen van vleugels en flanken, vervolging in samenwerking met luchtstrijdkrachten, dekken van den terugtocht, voeren van het vertragend gevecht, inzet tegen een overmachtigen tegenstander, die nog niet „ge- vechtsgereed" is, overval in vijandelijk land voor of gelijktijdig met de oorlogsverklaring ter storing van de mobilisatie en voor het bezetten van strategisch, economisch en industrieel belangrijke punten. 237 De begeleidingsvechtwagens (close support tanks) zijn bewapend met krombaangeschut en uitgerust met nevelapparatenzij hebben tot taak bestrijding van het vijandelijke anti-tank geschut.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 29