ingezet, hetgeen overeenkomt met 1 compagnie vechtwagens per voorbataljon en 1 sectie vechtwagens per voorcompagnie daar waar de hoofddruk gelegd wordt, zal het aantal vechtwagens worden verdubbeld. De lichte, middelbare en zware vechtwagens zijn elk afzonderlijk samengevoegd in bataljons. De groep vechtwagenbataljons bestaat uit een wisselend aantal lichte, middelbare en zware vechtwagenbataljons, waarbij een of meer transport-compagnieën kunnen worden ingedeeld voor het vervoer van vechtwagens. De tactische eenheid vormt het bataljon vechtwagens. Het bataljon lichte vechtwagens bestaat uit 3 compagnieën en de z.g. compagnie d'échelon. De vechtwagencompagnie bestaat uit 3 gevechtssecties a 5 vechtwagens en een section d'échelon waarbij 5 reserve vechtwagens zijn ingedeeld (totaal 21 lichte vechtwagens). De gevechtssectie wordt gevormd door 1 comman dowagen (char-canon) en 2 half-secties, elk bestaande uit 2 vecht wagens (1 char-canon en 1 char-mitrailleuse) en vormt de kleinste gevechtseenheid, welke niet mag worden gesplitst. De sectie valt aan in linie over een frontbreedte van 200 m. Bij het bataljon vechtwagens voor gebruik in bergterrein bestaat de compagnie uit secties van 3 vechtwagens (2 chars-canon en 1 char-mitr.). De bataljons vechtwagens, welke zijn gestationneerd in de koloniën, zijn zoodanig georganiseerd, dat elke compagnie beschikt over haar eigen middelen voor „dépannage", aanvulling en vervoer van de vechtwagens. Zij bestaan uit 3 compagnieën van 3 secties a 3 vechtwagens (2 chars-canon en 1 char-mitr.). De bataljons middelbare en zware vechtwagens bestaan uit 3 compagnieën, elk van 3 secties a 3 vechtwagens (middelbare) of 3 secties van 1 vechtwagen (zware). De transportcompagnieën zijn samengesteld uit 2 of 3 secties trailers. Elke sectie kan een compagnie lichte vechtwagens ver voeren. Het Duitsche pantserregiment bestaat uit 2 of 3 bataljons vechtwagens (Abteilungen) met treinen en hulpdiensten. Het bataljon is samengesteld uit 3 compagnieën, munitietrein (terrein auto's), bedrijfsstoffentrein (terrein-auto's), een reserve sectie en de noodige hulpdiensten. De compagnie vechtwagens bestaat uit 4 secties, 1 radiowagen en den gevechtstrein (waarbij 3 a 5 reserve vechtwagens)De gevechtssectie vechtwagens telt 7 vecht wagens (w.o. den commando wagen). Ook in Duitschland zijn de vechtwagens niet organiek bij de infanterie divisie ingedeeld. Bij uitzondering worden vechtwagens aan infanterie bataljons toegevoegdregel zal zijn, geen toe- 240

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 32